logo

reklam

Vali Işın, Fırat Mahallesi sakinleri ile kahvaltıda buluştu

Ağrı Valisi Musa Işın, eşi Tuba Işın ile birlikte Fırat Mahallesinde oturan vatandaşlarla kahvaltıda buluştu.
Fırat Mahallesi taziye evinde düzenlenen kahvaltı programında konuşan Vali Işın, her hafta mahallelerde vatandaşlarla bir araya geleceğini ve sorunlarını dinleyeceğini kaydetti.
Vali Işın, “Biz Ağrılıları seviyoruz. Sizin güzel meziyetleriniz var. Biz burada olduğumuz sürece siz değerli insanlara hizmet etmeyi kendimiz için vazife olarak terakki ediyoruz. Her şeyden önce bizim Allah’a karşı bir sorumluluğumuz vardır. Hepimiz insanız ve Müslümanız. Cenab-ı Hak bizi yaratmış, bize imkanlar ve nimetler vermiş. Bizim Allah’a şükür etmemiz gerekiyor. Biz istiyoruz ki komşularımız birbirleriyle çok iyi geçinsinler. Hiçbir keder ve sıkıntıları olmasın. Dostluklar daima daha kazançlıdır. Düşmanlıklar ise daima daha zararlıdır. Toplumun huzur ve güven içerisinde yaşaması için bireylerin ve halkımızın hem kendisi ile hemde toplum ile barışık olması lazım” diye konuştu.
“Bizim eksik yanımız sevgi”
Severek halledilmeyecek hiçbir sorunun olmayacağını vurgulayan Vali Işın, “halledilmeyecek hiçbir mesele yoktur. Yeter ki biz birbirimizi sevmesini bilelim. Bizim toplum olarak eksik olan bir yanımız var. Biz birbirimizi sevmesini bilmiyoruz. Kin, nefret, dedikodu ve iftiracılık yerine birbirimizi sever ve birbirimize saygı gösterirsek çok kazançlı oluruz. Biz devletin üzerine düşen bütün hizmetleri vatandaşlarımıza götürmenin çabası içerisindeyiz. Bizim bu kahvaltıyı yapmamızın sebebi hem sizinle beraber olmak, hem de sizinle tanışmak, hem de sorunlarınıza çözüm bulmaktır” şeklinde konuştu.
“Ağrı’nın huzuruna hep beraber sahip çıkalım”
Vali Işın, konuşmasını şöyle sürdürdü;
“Benim sizden sadece bir isteğim vardır. Çocuklarınıza sahip çıkın. Çocuklarınızı okula gönderin. Onları küçükken koruyup, kolladığınız gibi büyüdüklerinde de onları koruyun. Çocuklarınız yanlış yerlere gitmesinler. Yanlış insanların peşine takılmasınlar. İyi görünüp de kötü niyetli olan insanları tanırsınız. Lütfen bunlara fırsat vermeyin. Çocuklarınız sizin canınız ve ciğeriniz. 20 yaşına kadar büyütüyorsunuz ve her türlü fedakarlığı yapıyorsunuz, emek veriyorsunuz. Başkaları niye gelsin çocuklarınızı sizin elinizden alsın götürsün. Buna asla fırsat vermeyin. Toplumun huzurunu bozacak herkesten uzak durun. Ağrı huzurlu bir yerdir. Ağrı’nın huzurunu hep beraber muhafaza etmeye çalışalım. Kötü niyetlere, fitne ve fesatlara kulaklarımızı, kapımızı, penceremizi kapatalım. Ne seslerini duyun ne de yüzlerini görün. Sadece sizin ileriye gitmenizi ve iyiliğinizi isteyen insanlarla beraber olun. Çocuklarınıza İslam terbiyesi verin. Kur’an kurslarına gönderin, Kur’an-ı Kerim öğrensinler. Bunu yaparsanız çocuklarınızı muhafaza edersiniz. Sizler dindar insanlarsınız. Çocuklarınızın  da sizler gibi yetişmesini sağlayın. Hem sizin hemde çocuklarınızın gelecekleri için Allah bize ne kadar ömür vermişse biz imkanlarımızın dahilinde sizin hizmetinizde olacağız.”
Konuşmadan sonra mahalle sakinlerini eşi Tuba Işın ile birlikte yolcu eden Vali Işın, vatandaşların kendisine ilettiği sorunları not ettirerek ilgileneceğini kaydetti.
Kahvaltı programına katılan çocuklara oyuncak dağıtıldı.
Programa Vali Işın ve eşi Tuba Işın’ın yanı sıra Vali Yardımcısı Sedat İnci, kurum müdürleri ve vatandaşlar katıldı.
afad1 afad2 afad3 afad4 afad5 afad6

Share
1585 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+8 = ?
Ağrı Manşet Ağrı Haber Sitesi Özgün ve Tarafsız Haber Anlayışıyla En Son Ağrı Haberleri