logo

reklam

TÜRKİYE’NİN FOTOĞRAFÇILARI AĞRI’DA BULUŞUYOR

 

Ağrı Valiliği, Ağrı’nın Turizm potansiyelini arttırmak ve Ağrı’nın bilinmeyen doğal güzelliğini tanıtmak amacı ile 21-22 Mayıs tarihleri arasında Ulusal düzeyde 1.Nuh’un Kenti Ağrı Fotoğraf Yarışması&Foto Safari etkinliği düzenleyecek.

Ağrı’da ilk defa bir fotoğraf yarışması ve foto safari düzenleneceğini söyleyen  Ağrı Vali Yardımcısı Sedat İnci  “Ağrı’da ilk defa ulusal düzeyde bir fotoğraf yarışması düzenleniyor. Bu yarışma ile Ağrı’nın tarihi dokusunun yanında, yaşam kültürünü, doğasını fotoğraflayacağız. Yarışma Doğa ve Yaşam kategorilerinde olmak üzere iki dalga yapılacak.  Şuana kadar Tekirdağ’dan tutun, Samsuna, Ankara’ya kadar birçok ilden yarışma için başvuru yapanlar var. Başvuru sayısı 100 yarışmacıyı aştı. Yarışmalara ülkenin dört bir yanından fotoğrafçılar ve fotoğraf severler ilgi gösteriyor. “ dedi.

Yarışmada aynı zamanda Jüri üyeliği de yapacak olan Sedat İnci, “ Bende fotoğraf sanatına ilgi duyan biriyim. Fotoğraf sanatının  Ağrı’da gelişmesi ve bu sanat sayesinde Ağrı’nın tanıtılması en büyük arzum.  Fotoğraf sanatçılarını Ağrı’da en güzel şekilde ağırlamak için Ağrılı hemşerilerimizle yarışma gününü sabırsızlıkla bekliyoruz.  Benim dışımda yarışmada çok önemli Jüri üyeleri yer alacak. Bu Jürilerimiz yarışma için hazırlanan yazılım ile oylamalar yapılacak. Yarışmaya katılan tüm fotoğraflar www.agrifotosafari.gov.tr adresinden yayınlanacak.  Yarışmacılar burada fotoğraflarına verilen puanları ve takipçilerin yorumlarını okuyabilecek. Ayrıca yarışma sonunda en iyi 40 fotoğraf Ağrı Kültür ve Kongre Merkezinde sergilenecek. ” dedi

Öte yandan yarışmanın başvuruları 20 Mayıs 2016 tarihine kadar devam edecek. Teknik şartname ve yarışmalar ile ilgili İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünün 0472-2153216 numaralı telefonundan bilgi alınabilir.

afoto1 afoto2

 

Share
1552 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+5 = ?
Ağrı Manşet Ağrı Haber Sitesi Özgün ve Tarafsız Haber Anlayışıyla En Son Ağrı Haberleri