logo

reklam

Tuba Işın KOAH hastası baba ve oğlunu ziyaret etti

Ağrı Valisi Musa Işın’ın eşi Tuba Işın, Kazım Karabekir Mahallesinde ikamet eden Yıldız ailesini ziyaret etti.

KOAH Hastası olan Ali Yıldız ile oğlu Mahmut Yıldız’ı evlerinde ziyaret ederek, geçmiş olsun dileklerinde bulunan Tuba Işın, ailenin sorunlarını dinledi.

Baba-oğul hastalıktan dolayı ciddi sıkıntılar geçirdiklerini belirten Mahmut Yıldız, babasının günün büyük bir bölümünde oksijen tüpüne bağlı olarak yaşadığını, kendi hastalığının da yüzde 90’a ulaştığını aktardı.

Devletin kendilerine her türlü desteği sağladığını belirten Yıldız, “babam ve ben engelli maaşı alıyoruz. Evde bakım maaşı ve diğer yardımlardan da yararlanıyoruz. Allah devletimizden razı olsun. Ancak oksijen tüpü masrafını karşılayamıyoruz. Elektrikli bir solunum cihazı olursa bizim için daha faydalı olacak” diye konuştu.

Devletin her konuda vatandaşının yanında olduğunu kaydeden Tuba Işın, “çok şükür devletimiz sosyal bir devlet. Siz de devletimiz tarafından size yapılan yardımları dile getirdiniz. Bizim de Sayın Valimizle burada yapmaya çalıştığımız, vatandaşlarla bire bir görüşmek, onların gelmelerini beklemeden kendilerine gitmek ve devletimizin sağladığı bu hizmetleri size ulaştırmaktır. Allah size şifa versin. İnşallah elektrikli solunum cihazı konusunda da sizlere yardımcı olacağız” şeklinde konuştu.

Yıldız ailesi ile uzun süre sohbet eden Tuba Işın, çocuklarla yakında ilgilenerek çeşitli hediyeler verdi.

 

atub5 atub4 atub3 atub2 atub1

 

Share
1573 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+10 = ?
Ağrı Manşet Ağrı Haber Sitesi Özgün ve Tarafsız Haber Anlayışıyla En Son Ağrı Haberleri