logo

reklam

TOBB Ağrı’ya okul yapacak

agri-tob2 agrı-tob1
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından Ağrı’da yaptırılacak 24 derslikli Endüstri Meslek Lisesi yapımına ilişkin protokol imzalandı.
Valilik makamındaki imza törenine, Vali Musa Işın, Ağrı Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı (TSO) Saim Alpaslan ile Doğubayazıt Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ali Efe katıldı.
Işın, TOBB’un Ağrı’da 24 derslikli Endüstri Meslek Lisesi yapma kararının kendilerini mutlu ettiğini belirtti.
Okul inşaatının en yakın zamanda başlayacağını ve aynı sezonda bitirileceğini ifade eden Işın, “İlk imza ve protokolümüzü yapıyoruz. Ağrı’ya ve Ağrılılara, eğitim camiasına hayırlı olsun. Bu nedenle ben özellikle TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ve Yönetim Kuruluna, Alpaslan’a ve Doğubayazıt TSO Başkanı Ali Efe’ye teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Alpaslan ise bu yatırımların Ağrı için son derece önemli olduğunu belirterek, “Önceliğimiz eğitim. TOBB tarafından ilimize yapılacak bu hizmetten dolayı mutluyuz. Ağrı’ya kazandırdığımız bu yatırım eğitim camiamıza hayırlar getirir inşallah. Odamız adına başta TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu ile TOBB Yönetim Kuruluna ve desteğinden dolayı Ağrı Valimiz Musa Işın’a teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Share
1868 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+6 = ?
Ağrı Manşet Ağrı Haber Sitesi Özgün ve Tarafsız Haber Anlayışıyla En Son Ağrı Haberleri