logo

reklam

STK’lardan Vali Işın’a ziyaret

 

Terör olaylarından dolayı göç etmek zorunda kalan ailelere yönelik yardım kampanyası başlatan STK temsilcileri Ağrı Valisi Musa Işın’ı makamında ziyaret etti.

İHH (İnsani Yardım Derneği) öncülüğündeki 30 Sivil Toplum Kuruluşu temsilcisi; Sur, Cizre, Silopi ve Nusaybin’de yaşanan terör olaylarından dolayı yerlerinden göç etmek zorunda kalan ailelere yönelik başlattıkları “Kardeşliğe İhtiyacımız Var” yardım kampanyası hakkında Vali Işın’a bilgi verdi.

STK’lar adına konuşan İHH Ağrı Şubesi Başkanı Kerem Anığı, “Bir süredir bölgemizde yaşanan terör olaylarından dolayı mağdur olan bölge halkına yardım etmek için İHH İnsani Yardım Derneği öncülüğünde Ağrı’da bulunan 30 Sivil Toplum Kuruluşunu bir araya getirerek ‘Kardeşliğe ihtiyacımız Var’ sloganıyla bir yardım kampanyası başlattık. Bu kapsamda oluşturduğumuz sivil inisiyatifin temsilcileri ile beraber bu güne kadar yaptığımız çalışmalar ve kurum ziyaretlerimiz ile ilgili Sayın Valimizi bilgilendirmek ve desteğini almak istedik. Sayın Valimize bu konudaki duyarlılıklarından dolayı STK’lar adına teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Sivil Toplum Kuruluşlarına duyarlılıklarından dolayı teşekkür eden Vali Işın, “elbette devletimiz terör belasından zarar gören bütün vatandaşlarımızın her zaman yanında olacaktır. Ama sivil toplum kuruluşlarının bu konuda duyarlılık göstermesi ayrı bir öneme sahiptir. Orada mağdur olan kardeşlerimizin bize ihtiyacı var. Bizim birbirimize, kardeşliğe ihtiyacımız var. Ülkemiz üzerinde büyük oyunlar oynanıyor. Diğer Müslüman ülkelerde yaptıklarını şimdi burada uygulamak istiyorlar. Ülkemizin insanını açlığa, sefalete, ölüme sürüklemek istiyorlar. Ama inşallah bu kötü emellerine ulaşamayacaklardır. Bu topraklar üzerinde bin yıldır birlikte yaşamış milletimizin birbirine olan sevgisi ve bağları bütün oyunları bozacaktır. Nihayetinde de öyle olmaktadır. Sizin bu çalışmanız da buna güzel bir örnektir. Sizleri tebrik ediyor ve çalışmanızın hayırlı sonuçlar vermesini diliyorum” şeklinde konuştu.

Terör olaylarından dolayı Ağrı’ya da bazı ailelerin ve öğrencilerin geldiğine değinen Vali Işın, devlet olarak vatandaşların ihtiyaçlarını giderdiklerini kaydetti.

Vali Işın, ziyaretin ardından STK temsilcileri ile fotoğraf çektirdi

.stk1 stk2 stk3 stk4 stk5

 

 

Share
1645 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+10 = ?
Ağrı Manşet Ağrı Haber Sitesi Özgün ve Tarafsız Haber Anlayışıyla En Son Ağrı Haberleri