logo

reklam

SAĞLIKLI YAŞAM İÇİN PEDAL ÇEVİRİYORLAR

abis1 abis2 abis3 abis4

Öğrenci odaklı yapısı ile bölge üniversiteleri arasında ön plana çıkan Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesinde öğrenciler, sağlıklı yaşam için pedal çeviriyor.

Geçtiğimiz yıl üniversite tarafından hizmetini sunulan 20 bisikletin ardından bu yıl Sağlık Bakanlığınca fiziksel aktiviteyi teşvik için gönderilen 50 bisikletle birlikte daha fazla öğrenci, akademisyen ve idari personel sağlıklı yaşam için pedal çevirecek. 6,5 kilometre uzunluğundaki bisiklet, yürüyüş ve çevre yolu çevrili kampüste bisiklet sürme imkanı bulan öğrenciler bir yandan sportif faaliyette bulunken öte yandan da sağlıklı bir yaşam imkanı buluyor.

Kampüsün oluşturulması aşamasında bisiklet yolları, sportif tesisler ve yürüme bantlarının yapılmasına önem verildiğini belirten rektörümüz Prof. Dr. İrfan ASLAN, “Bu amaçla kampüs içerisinde bisiklet kullanımını yaygınlaştıracak çalışma hayata geçirildi. Kampüsün farklı noktalarında yer alacak bisiklet parklarından öğrenciler sadece kimlik kartlarıyla bisikletleri alarak 6.5 kilometrelik bisiklet, yürüyüş ve çevre yolunda sağlık için pedal çevirebilecek. İdari ve akademik personelimiz de bu imkândan faydalanabilecek. Böylece daha sağlıklı, sportif bir yaşamın, huzurlu bir ortamın oluşmasına katkı sağlamış olacağız” diye konuştu.

Share
1795 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+9 = ?
Ağrı Manşet Ağrı Haber Sitesi Özgün ve Tarafsız Haber Anlayışıyla En Son Ağrı Haberleri