logo

reklam

Rektörümüz Prof. Dr. Abdulhalik KARABULUT’un “İstiklal Marşının Kabulü ve M. Akif Ersoy’u Anma Günü” İçin Yayınlamış Oldukları Kutlama Mesajı

 

Aziz Milletimizin bağımsızlığa ve kutsal değerlerine olan inancını destanlaştıran İstiklal Marşımızın, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde Millî Marş olarak kabul edilmesinin 99. yıl dönümünü büyük bir gururla kutluyoruz.

İstiklal Marşı; inanmışlığın, kahramanlık potasında erimiş yüksek bir ahlakın ürünü olan; heyecan seli ve vecd sağanağı eşliğinde Aziz Milletimizin vicdanına emanet edilmiştir. Millî şairimiz, Merhum Mehmet Akif Ersoy’un güçlü kaleminden çıkan kelimeler milletimizi öyle derin, öyle kapsamlı tahlil etmiştir ki, onun dizelerinde herkes kendinden bir parça bulmuştur. Millî mücadelenin en çetin döneminde bu eşsiz anıt, milletimizin şahlanışının sembolü olmuştur.

Bizler, bugün bu topraklar üzerinde hür ve bağımsız olarak yaşıyor, büyük hedeflerimize doğru yürüyor isek, bunu İstiklâl Marşı’nı yazdıran ruha, canı pahasına bu toprakları vatan yapan ve koruyan ecdadımıza borçluyuz.

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi olarak İstiklal Marşı’mızın 99. yıl dönümünü kutlar, millî şairimiz, merhum Mehmet Akif Ersoy’u ve bütün İstiklal kahramanlarımızı şükran ve rahmetle anıyoruz.

 

 

 

Share
14526 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+5 = ?
kayseri masaj salonu yalova masaj salonu samsun masaj salonu antalya masaj salonu ankara masaj salonu
Ağrı Manşet Ağrı Haber Sitesi Özgün ve Tarafsız Haber Anlayışıyla En Son Ağrı Haberleri

film izle

301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx