logo

reklam

Rektör Prof. Dr. İrfan Aslan’ın Kurban Bayramı Mesajı

uni1

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İrfan ASLAN, bayramların, kültürel değerlerin yaşatılması ve yeni nesillere aktarılması, yardımlaşma ve dayanışma duyguları ile birlik ve beraberliğin pekiştirilmesi açısından büyük önem taşıdığını, birleştirici ve bütünleştirici özelliği ile toplumsal hayat içerisinde önemli bir yere sahip olduğunu söyledi.
Gelecek kuşakları hem kendi topraklarına ait yerel, hem de dünyamıza ait evrensel değerlere sahip bireyler olarak yetiştirmekle yükümlü olan Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi’nin en önemli görevlerinden birinin de gençleri, kültürlerine sahip çıkan bireyler olarak hayata hazırlamak olduğunu ifade eden Prof. Dr. İrfan ASLAN, yayımladığı Kurban Bayramı mesajında şunlara yer verdi:
“Ülkemiz, farklılıkları zenginlik kabul eden, barış, sevgi, hoşgörü ve kardeşlik gibi değerlerle yoğrulmuş köklü bir medeniyetin temsilcisidir. Bu ülkede yaşayan herkes, eşit vatandaşlar olarak, ülkenin sadece geçmişine değil, geleceğine de ortaktır. Bayram vesilesiyle, herkesin birbirini sevmesinin ve anlamasının, değerlerine saygı göstermesinin önemini bir kez daha vurgulamakta yarar görüyorum. Ülkemize sahip çıkmak, en önemli sorumluluğumuzdur. Ülkemizin geleceği için ön yargılardan kurtularak, toplumumuzu birleştiren unsurların, müşterek noktalarımızın öne çıkarılması gerekmektedir. Çünkü vatan her şeydir ve vatansız millet olmaz. Bayramlar esasen, toplumsal barışı güçlendiren, insanların kaynaşması ve kucaklaşması ve diğer insanları sevindirmesi için vesile teşkil eden müstesna günlerdir. Bununla birlikte bayramlar, sosyal dayanışmayı artıran bir geleneğe de sahiptir. Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi’nin çok değerli mensuplarının bayram günlerinin ruhuna uygun şekilde hareket ederek, yardımlaşma ve dayanışma duygularını bir gönül seferberliğine dönüştüreceklerine inancım tamdır. Bu duygularla, Kurban Bayramı’nın bütün insanlığa huzur ve barış getirmesini diliyor, başta üniversitemizin akademik, idari personeli ve sevgili öğrencilerimiz olmak üzere, Ağrılı vatandaşlarımızın ve bütün İslâm Âleminin mübarek Kurban Bayramını kutlar, saygı ve sevgilerimi sunarım.”

Share
1424 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+6 = ?
Ağrı Manşet Ağrı Haber Sitesi Özgün ve Tarafsız Haber Anlayışıyla En Son Ağrı Haberleri