logo

reklam

Prof. Dr. Küfrevioğlu AİÇÜ rektör adaylığını açıkladı

Atatürk Üniversitesi rektör yardımcısı ve YÖK Kalite Kurulu Üyesi olan Prof. Dr. Ömer İrfan KÜFREVİOĞLU,  Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi rektörlük seçimi için adaylığını açıkladı.airfan1

KÜFREVİOĞLU, yaptığı açıklamada,  yaklaşık 22 yıldır Erzurum Atatürk Üniversitesinde idareci olarak görev yaptığını anımsatarak, “Dekan yardımcılığı ile başlayan idarecilik serüvenim, Dekanlık ve Biyoteknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü ile devam etti. Daha sonra üniversitenin değişik kademelerinde yönetim kurullarında görev yaptım. Özellikle öğrenci işlerinde oldukça deneyim kazandım. Daha sonra 2008 yılından itibaren sırasıyla 3 yıl boyunca Atatürk Üniversitesi Fen Fakültesi Dekanlığı görevini ifa ettim. 6 yıl boyunca da rektör yardımcılığı görevini yürütmekteyim.”  dedi.
Ağrı’ya ve üniversiteye hizmet gayesi ile aday olduğunu ifade eden KÜFREVİOĞLU, şunları söyledi:

 

“Ağrı benim doğduğum yer. Ailem buraya yıllarca hizmet etti. Yeğeni olduğum  Merhum Kasım KÜFREVİOĞLU bölgenin ve Ağrı’nın tanınan şahsiyetlerinden biridir.  Kasım KÜFREVİOĞLU uzun süre Ağrı senatörü ve milletvekilliği görevlerinde bulunarak Ağrı’ya maddi manevi çok hizmetlerde bulundu. Bende Ağrıya hizmet gayesiyle rektör adayı oldum.  AİÇÜ rektörü İrfan Aslan beyin görev süresi doluyor o yüzden bir Ağrılı olarak hem Ağrı iline hizmet etmek hem de üniversiteyi daha iyi bir noktaya taşıyarak üniversite ile halk bütünleşmesini sağlamak en önemli amaçlarımdan biridir.  Bununla birlikte şu andaki mevcut  fakülte ve yüksekokulların daha iyi konuma gelmelerini ve öğrenci alacak bölümlerin açılmasını sağlamak. Aynı zamanda 4 aydır YÖK’te kalite kurul üyesiyim.

 

Ağrı sağlık merkezi haline gelecek

 

AİÇÜ’ni sağlık merkezi haline getirmeyi düşündüklerini anlatan KÜFREVİOĞLU, “Ağrı’nın durumu ve devletin politikalarını dikkate alarak acaba Ağrı  üniversitesini bir sağlık merkezi haline getirebilir miyiz? Diğer vilayetlere ihtiyaç olmadan Ağrı’yı bir çok sağlık ihtiyaçlarını giderebilecek bir kent haline getirebilir miyiz? Bununla ilgili değişik fakülteler açabilir miyiz? Böyle bir düşüncem var.” ifadelerini kullandı.

 

Üniversitedeki Sürekli Eğitim Merkezi’nin daha aktif hale gelmesi için çalışmaları yapacaklarını  kaydeden KÜFREVİOĞLU, şunları kaydetti:

 

“Sürekli Eğitim Merkezini daha aktif hale getirip halkımızın bundan daha iyi istifade etmesini düşünüyorum. Bunun yanında ilk defa Erzurum’da açtığımız Değerler Eğitimi Merkezi’ni burada açıp değerler eğitimini gençlerimize nasıl ulaştırabiliriz, hem üniversitedeki gençlik olsun hem şehirdeki, ilköğretimdeki ve lisedeki gençlere üniversite olarak nasıl katkı yapabiliriz o konuda bir gayret içerisine girmek istiyorum. Üniversitemizin akademik durumunu daha iyi noktalara taşıma noktasında gayret etmek istiyorum. Kendim kimyacıyım yayın itibari ile oldukça iyi durumdayım. Dolayısıyla yurt dışı yayınları arttırmak üzere yeni projeler üretmek istiyorum. Mevcut laboratuar imkanlarını cihaz  altyapısını güçlendirmek ve Ağrı’nın adını dünyaya duyurmak noktasında çabam olacak. Bunun gibi bir çok projem adaylık sürecimde daha da olgunlaşacak  bunu da paylaşacağım.”

Share
3132 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+8 = ?
Ağrı Manşet Ağrı Haber Sitesi Özgün ve Tarafsız Haber Anlayışıyla En Son Ağrı Haberleri