logo

reklam

PEYGAMBER SEVGİSİ SALONU TAŞIRDI

 

2016 Yılı “Hz Peygamber, Tevhid ve Vahdet, Gelin Birlik olalım ”  temalı Kutlu Doğum etkinlikleri kapsamında Ağrı Kültür Merkezi Salonunda yapılan programda büyük bir çoşku ve heyecan yaşandı. Yoğun katılım nedeniyle birçok vatandaş dışarıda kaldı.

Ağrı Vali Vekili ve Vali Yardımcı Mehmet SOĞUKPINAR ile birçok daire müdür ve amirinin katılımı ile gerçekleşen program İstiklal Marşı’nın ardından eğitim görevlisi Nurettin YILDIRIM’ın Kur’an tilaveti ile devam etti.  Diyanet İşleri Başkanlığı’nın Hafta ile alakalı hazırlamış olduğu sinevizyon izletildi. Ardından Erzurum Ömer Nasuhi Bilmen Eğitim Merkezi Müdürlüğü Eğitim Görevlisi Nurettin Yıldırım ve Yakutiye Müftülüğü İmam Hatibi Yunus Kılıç hocaların Musiki sunumları salonda coşku dolu ve duygusal anlara sebep oldu.

İl Müftüsü İbrahim GEMİCİ, açılış konuşmasında yoğun ilgi ve Peygamber sevgisi eseri katılımlarından dolayı salondakilere teşekkür etti.

Daha sonra Sivas Cumhuriyet Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Görevlisi  Yrd. Doç. Dr. Durmuş ARSLAN  “HZ. PEYGAMBER, TEVHİD VE VAHDET, GELİN BİRLİK OLALIM” konulu konferans verdi.

Bu hafta nedeniyle Ağrı Merkezdeki lise ve ortaokul öğrencileri arasında gerçekleşen şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödül verildi. Yine ezan okuma yarışmasında birinci olan Tutak İmam Hatip Lisesi 11.sınıf öğrencisi Muhammed TUNCER’in ezanı ile program sona erdi. Salon çıkışında tüm katılımcılara çam fidanı ve Müftülüğümüzün hediyesi olan eşarp hediye edildi.

akut8 akut1 akut2 akut3 akut4 akut5 akut6 akut7

Share
1679 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+1 = ?
Ağrı Manşet Ağrı Haber Sitesi Özgün ve Tarafsız Haber Anlayışıyla En Son Ağrı Haberleri