logo

reklam

Patnos’ta 400 elma fidanı dikildi

 

 

AĞRI, (DHA)-Ağrı’nın Patnos ilçesinde meyvelik alanların artırılması ve geliştirilmesi kapsamında 400 adet elma fidanı dikildi.

Patnos İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından oluşturulan Meyvelik Alanların Geliştirilmesi ve Artırılması Projesi kapsamından Kızıltepe köyünde 400 adet elma fidanı toprakla buluşturuldu. Patnos İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ve Patnos Ziraat Odası Başkanlığı işbirliği çerçevesinde mühendisler tarafından tespit edilen 5 bin metrekarelik alana elma fidanı dikildi. Arazisine elma fidanı dikilen çiftçi Erhan Çetin, İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü mühendisleriyle yaptıkları görüşmeler sonunda böyle bir projeye karar verdiklerini belirterek, bu projede devlet desteğinin olduğunu kaydetti.

Ziraat Mühendisi Enver Artan, Ufuk Tarımsal Yayım Danışmanlık Mühendislerinden Mukaddes Demir, Medine Kurt olmak üzere emeği geçen her kese teşekkür ettiğini söyledi. Fidan dikimine Patnos Ziraat Odası Başkanı Hakan Hakverdi, Patnos İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Ziraat Mühendisi Enver Artan, Ziraat Bankası Patnos Şubesi Müdürü Mehmet Sena Çetin, Ufuk Tarımsal Yayım Danışmanlık mühendislerinden Mukaddes Demir, Medine Kurt ve arazi sahibi Erhan Çetin katıldı.

apat1 apat2 apat3

Share
2382 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+8 = ?
Ağrı Manşet Ağrı Haber Sitesi Özgün ve Tarafsız Haber Anlayışıyla En Son Ağrı Haberleri