logo

reklam

Patnos İlçesinde Belediye Mezarlık Yeri Sorununu Çözdü

Patnos Belediyesi, Selahaddini Eyyubi Mahallesi’nde bulunan Mezarlığı tadilata aldı. Vatandaş tarafından şikâyetlere konu olan Mezarlıkta mezar taşları yapıldı. Kaybolmaya yüz tutmuş mezarların etrafı çevrildi. Giriş kapısı da yenilenen Mezarlığa, vatandaşın kolayca yürüyebilmesi için kilitli parke taşı döşendi.

Patnos’un en eski defin yerlerinden Uzun zamandır çeşitli şikâyetlere de konu olan Mezarlığa Patnos Belediyesi el attı. Öncelikle kaybolan mezarların yerleri belirlendi ve etrafı temizlenerek bahçe bordürleri ile düzenli hale getirildi. Vatandaşın rahatça ziyaretlerini yapabilmesi için yürüyüş yollarına kilitli parke taşı döşendi. Patnos Belediyesi vatandaşın ihtiyacını karşılayacak şekilde Mezarlığı su tesisatı ile donattı.

Patnos Belediyesi Mezarlığı’n bakımını yaparken yeşillendirme çalışmalarını da ihmal etmedi. Mezarlık etrafı ağaçlarla donatıldı.

 

VATANDAŞLAR MEMNUN

Mezarlığın yenilenmesinden dolayı memnuniyetlerini belirten Vatandaşlar; “Mezarlıkları yenileyerek ibadetimizi rahatça yapmamızı sağlayan Patnos Belediye Başkanımız Cem Afşin AKBAY, ve ekibine çok teşekkür ederiz. Geçmişlerimize gösterilen hürmet ve ilgi takdir edilmeli.” Dediler.

apat1 apat2 apat3 apat4 apat5 apat6 apats1

 

Mezarlıklar, Ziyaretçiler için Hazır

Başkan Akbay ‘’ Her kesin ailesinden en değer verdiği, en kıymetli bildiği mutlaka biri var orada yatan, bir gün biz de orada yatanlardan biri olacağız. O yüzden de Mezarlık herkes için kutsal ve çok önemli bir yer. Patnos Belediyesi olarak Şehir Mezarlığımızın Temizliğini yaptık, Bakımını yaptık, çevre yollarını asfaltladık’’ diyerek, mezarlığa ne kadar önem verdiklerini vurguladı.

Share
2207 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+5 = ?
Ağrı Manşet Ağrı Haber Sitesi Özgün ve Tarafsız Haber Anlayışıyla En Son Ağrı Haberleri