logo

reklam

‘O’NU EN GÜZEL KİM ANLATIR’ YARIŞMASI

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Peygamber Efendimizi (SAV) en güzel şekilde anlatabilmek için liseler arası “O’nu En Güzel Kim Anlatır” yarışmasının il finali yapıldı.

Kültür ve Kongre Merkezi salonunda yapılan yarışmaya Vali Musa Işın, Vali Yardımcı Sedat İnci, İl Milli Eğitim Müdürü Hatem Dursun, AK Parti Ağrı İl Başkanı Kemal Atmaca, ilçe kaymakamları, ilçe belediye başkanları, kurum müdürleri, öğrenci ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürü Hatem Dursun, “O`nu  (Peygamber Efendimizi SAV) En Güzel Kim Anlatır Projesi, Ağrı genelinde milli eğitim müdürlüğüne bağlı resmi ve özel liselerde öğrenim gören 9-10 ve 11. sınıf öğrencilerimizin Peygamber Efendimizin (SAV) hayatını, örnek ahlakını ve günümüz insanına hitap eden mesajları içeren ve Peygamber Efendimizin hayatından ibret alınacak tabloları, O´na duyulan özlem ve sevgiyi de katarak herhangi bir olay ya da belli konuda birkaç olay alınarak yapılacak özgün bir çalışma doğrultusunda 7-10 dakikalık etkileyici bir sunumla sahnede yarışma formatı içerisinde anlatmalarıdır. Bu yarışmamız tüm ilçelerde öncelikle bünyelerinde bulunan liselerde elemeler gerçekleştirerek birincileri seçilip yarışma programı çerçevesinde ilçe finaline katılmışlardır. Yarışma ilçe halkına açık ve geniş katılım sağlanabilecek salonlarda yapılarak ilçe birincileri seçilmiştir. İlçelerinde birincilik kazanan tüm öğrencilerimiz aynı zamanda ilçe milli eğitim müdürlükleri tarafından ödüllendirilmiştir. Büyük finalde tüm ilçe birincilerinin katılımı ile O´nu (Peygamber Efendimizi SAV) En Güzel Kim Anlatır yarışmasının son aşamasına gelinmiştir. Amacımız; Peygamber Efendimizin örnek yaşantısı ve ahlakıyla öğrencilerimizin manevi duygu ve düşüncelerinin gelişimine katkıda bulunmak, öğrencilerimizin Türkçeyi etkili ve kullanma kabiliyetlerini geliştirmektir. Ayrıca öğrencilerimize toplum karşısında kendilerini ifade etme becerisi kazandırarak onların özgüvenlerinin gelişimine katkıda bulunmaktır. Biliyoruz ki Peygamber Efendimiz şefkat ve merhametin vazgeçilmez bir timsaliydi. Bu tür etkinliklerle O’nu anmak ve O’nun sonsuz güzelliklerini hatırlatmak ise en büyük gayemizdir” dedi.

Dursun’un konuşmasının ardından il merkezi ve ilçelerdeki lise öğrencilerince Peygamber Efendimizin hayatından ve örnek ahlakını içeren metinlerin sahnede ezbere seslendirildiği programda, izleyenler gözyaşlarına hakim olamadı. Yarışma sonunda Patnos Anadolu Lisesi öğrencisi Ömer Faruk Dilmaç birinci, Eleşkirt Çok Programlı Anadolu Lisesi öğrencisi Ümmügülsüm Kahraman ikinci ve Ağrı Anadolu Lisesi öğrencisi Menekşe Samancı üçüncü oldu. Yarışmaya katılan tüm öğrencilere cumhuriyet altını hediye edildi

k_18234225_img_2293 k_18233550_img_1963 k_18233553_img_2012 k_18234127_img_2144 k_18234132_img_2276 k_18234133_img_2278

 

Share
1610 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+3 = ?
Ağrı Manşet Ağrı Haber Sitesi Özgün ve Tarafsız Haber Anlayışıyla En Son Ağrı Haberleri