logo

reklam

AĞRI’DA OKULDA HAYAT VAR PROJESİ

İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde Türk Telekom Sosyal Bilimler Lisesi tarafından yürütülen ve SODES kapsamında finanse edilen,  “Okulda Hayat Var” projesi etkinlikleri çerçevesinde, Eğitimci-Yazar Alişan Kapaklıkaya´nın katılımıyla öğrencilere, velilere ve kurum yöneticilerine yönelik 3 ayrı konferans düzenlendi.

Kültür ve Kongre Merkezi konfernas salonunda düzenlenen ilk konferansa  İl Milli Eğitim Müdürü  Hatem Dursun, şube müdürü Kutbeddin Kaya, kurum yöneticileri, öğreciler ve veliler katıldı. Konferans öncesi bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürü Hatem Dursun, bilindiği gibi Milli Eğitim Bakanlığımız son yıllarda önemli çalışmalar yürütmüş ve derslik ihtiyaçlarını azaltarak bu alanda ideale yakın bir aşamaya geldiğini söyledi.

Temel ihtiyaç olan derslik ihtiyacının yanı sıra okulların laboratuar, spor tesisi, bahçe düzenlenmesi, bilişim alt yapısı gibi önemli projeleri de imkanlar içerisinde yürüttüklerini belirten Dursun,”  Devlet bütçesinden en büyük pay Milli Eğitim Bakanlığına ayrılmasına rağmen okullarımızın sosyal, kültürel ve sportif eksikliklerini gidermek zaman alacaktır. Bu bağlamda okullarımızın söz konusu ihtiyaçlarının karşılanması için alternatif fon ve imkanların değerlendirildiği fırsatlar karşımıza çıkmaktadır. Bu fırsatlarından önemli bir tanesi de Kalkınma Bakanlığı tarafından sunulan SODES projesi fonlarıdır. Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve bağlı okullarımız da hazırladıkları projelerle bu fonları en güzel şekilde değerlendirmektedir. Bu örnek projelerden bir tanesi de Türk Telekom Sosyal Bilimler Lisemiz tarafından gerçekleştirilen ‘Okulda Hayat Var’ projesidir. Bu proje çerçevesinde 130 kişilik tam donanımlı bir konferans salonu kazandırılmış, okulun ihtiyacı olan elektronik araçlar ve spor malzemeleri temin edilmiştir. Bu proje çerçevesinde 130 kişilik öğrenci grubu önümüzdeki günlerde İstanbul’a geziye gönderilecektir. Ayrıca Haziran ayı başında da bütün okul öğrencilerinin katılacağı bir piknik düzenlenecektir. Eğitimci-Yazar Alişan Kapaklıkaya’nın vereceği konferanslar da bu proje çerçevesinde düzenlenmektedir.  ‘Okulda Hayat Var’ SODES projesi ile amaçlanan hedeflere ulaşılmış  olduğunu görmekten duyduğum  mutluluğu sizlerle paylaşmak istiyorum. Bu vesile ile ‘Okulda Hayat Var’ projesinin hazırlanmasında, yürütülmesinde emeği geçen arkadaşlarıma teşekkür ederim”dedi.

Dursun’un konuşmasının ardından Eğitimci-Yazar Alişan Kapaklıkaya tarafından öğrencilere, velilere ve kurum yöneticilere yönelik 3 ayrı seansla konferans düzenlendi.

aokul2 aoklu3 aoklu5 aoklul4 aokul1

Share
1716 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+9 = ?
Ağrı Manşet Ağrı Haber Sitesi Özgün ve Tarafsız Haber Anlayışıyla En Son Ağrı Haberleri