logo

reklam

Ödüllü Profesyonel Fotoğraf Sanatçıları İÇ Üniversitesinde

 

Ödüllü Profesyonel Fotoğraf Sanatçıları İbrahim Çeçen Üniversitesinde

 

Her biri alanında çeşitli ödüllere sahip olan profesyonel fotoğraf sanatçıları, ‘Üniversiteyle gelişen Ağrı – Ağrı’nın kalbine yolculuk’ projesi kapsamında objektiflerinden yansıyanları fotoğrafladı.

 

Üniversitemiz ve İbrahim Çeçen Vakfı işbirliğiyle Timur ÖZKAN koordinatörlüğünde, Servet ARSLAN rehberliğinde, çalışmalarını yürüten fotoğraf sanatçısı ve gezginler Ahmet YAY, Arzu ÖZGEN, Aykut FIRAT, Cihat TAŞKIN, Haluk SARGIN, Murat SELAM, Nuray DEĞİRMENCİ OĞLU, Volkan GÜNEŞ ve Zeynep BÜNER, Üniversiteyle gelişen Ağrı – Ağrı’nın kalbine yolculuk projesinde üniversitemiz ve kent merkezinde fotoğraf çekimleri yapmaya başladı. Çekimler öncesi Rektörümüz Prof. Dr. İrfan ASLAN ile Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Yücel ÜNAL’ı ziyaret eden fotoğraf sanatçıları, üniversitemizin ve kentin görsel dokusu ile kendilerine zengin bir ortam oluşturduğunu söyledi.

 

IC Vakfı Müdürü Yrd. Doç. Dr. Meral DİNÇER ve IC Vakfı Koordinatörü Ayça JONES’un da eşlik ettiği fotoğraf sanatçıları, üniversitemizin yanı sıra kent merkezi, Yazıcı Barajı, Gürbulak Sınır Kapısı, Nuh’un Gemisi, Meteor Çukuru, Ağrı, Kösedağ ve Süphan Dağları, İshakpaşa Sarayı, Ahmed-i Hani Türbesi, Keşişin Bahçesi, Sazlık, Eski köprü, Meya, Buz Mağarası, Balıklı göl, Diyadin kaplıca ve seraları, Diyadin, Hamur, Kümbet, Tutak, Patnos, Murat Nehri ve Hayran Gölü havzaları ile Toklu, Taşlıçay, Kız ve Urartu Kalelerinde çekimler yaptı. Çekimler sonrası fotoğraflar, farklı tarihlerde açılacak sergilerde vatandaşların beğenisine sunulacak.panel1

foto3

Share
2074 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+4 = ?
Ağrı Manşet Ağrı Haber Sitesi Özgün ve Tarafsız Haber Anlayışıyla En Son Ağrı Haberleri