logo

reklam

NESİM SÖNMEZ; BİRİKİMİMİ AĞRI İÇİN HARCAMAYA GELDİM

Ağrı Belediye Başkanlığı için aday adayı olan İnşaat Mühendisi Nesim Sönmez basınla bir araya geldi. Günün önemine binaen Mevlit kandili kutlaması yaparak konuşmasına başladı.

Kendisinin Ağrı doğumlu olduğunu, orta ve lise öğrenimini Ağrı’da gördükten sonra Yüksek tahsilim için Ağrı’dan ayrıldım. Gençliğim köyde çalışarak geçti, İlin bölgenin insan yapısını çok iyi biliyorum, bu yaşımda istiraat ta edebilirim,bana soranlara ben” Birikimimi Ağrı için harcamak istiyorum” dedi. Siyasette yereli biliyorum, Ankara’da 3 yıl Çankaya’da Belediye Meclis üyeliği yaptım. Defalarca Milletvekilliği ve Belediye Başkanlığı aday adayı oldum. Bunun için Belediye Başkanı adayı nasıl olmalı derseniz, Bilgili, Yönetim Kapasitesi olmalı, Mütevazi, sabırlı olmalı, İnsanlara dokunmalı, İnsanların içersinde olmalı, Merkezi Hükümetle ilişkili olmalıki başarılı olsun, bunlar bizde mevcut dedi.

Sönmez; Ben Belediyecilik işlerini çok iyi bildiğim için aday adayı oldum, Ağrı Belediyesinin mali yapısını biliyorum, Küçük bir işletme değerinde ben 30 yıl önce 22 yaşında genç bir mühendis iken Belediye işletmesi kapasitesinde bulunan işletmelerin şantiye şefliğini yaptım. Bağrı Belediyesi çalışanlarını üstünde 5 bin çalışanın kontrolünü yaptığımız işletmeler oldu bu birikimleri belediye için verimli hale getirebileceğim dedi. Belediyecilikte Mesleki alanda İmar konusunu bilirim, Gelir sağlamak için projeler geliştirerek ikili ilişkilerle başarıyı yakalamak lazım bu konuda bakanlıklarda ikili ilişkilerimiz iyi bunu iyi kullanarak kentsek dönüşüm projelerin hayata geçirebileceğim. İlde kent bilgi ve coğrafi bilgi sistemi kurarak kontrollü çalışma yapacağı. Ağrı’nin ulaşım mastır planını yapacağım, ben enson Kayseri’nin ulaşım mastır planını yaptım.

Türkiye Genelinde Belediyecilik alanında özellikle Ulaşım konusunda deneyim ve becerilerim var, bunu Kayseri Büyükşehir Belediyesinde yaptığım proje çalışmalarımla gerçekleştirdim, Türkiye genelinde ve hızlı tren hatları çalışmalarında proje çalışmalarında emeklerim var, Bunuda ipek yolu projesinde “Demir İpek yolu projesinin “ kendisine ait olduğunu söyledi.

Ağrı Belediyesi için şirketler vasıtası ile gelir getirecek projeler üreterek gelir getirecek çalışmalar yapacağız dedi.

Share
1401 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+5 = ?
kayseri masaj salonu yalova masaj salonu samsun masaj salonu antalya masaj salonu ankara masaj salonu
Ağrı Manşet Ağrı Haber Sitesi Özgün ve Tarafsız Haber Anlayışıyla En Son Ağrı Haberleri escort bayan