logo

reklam

Mursi ve arkadaşlarına verilen ceza Ağrı’da kınandı

Ağrı’da, darbeyle görevinden uzaklaştırılan seçilmiş Mısır’ın meşru Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi’nin idama mahkum edilmesi kararı protesto edildi.

Genç Birlik Ağrı Şubesi öncülüğünde ellerinde döviz ve Mursi’ye ait fotoğraflarla Merkez Cami önünde toplanan grup, idam  kararına tepki gösterdi.

Genç Birlik Ağrı Şubesi Başkanı Deniz Altındağ, grup adına yaptığı basın açıklamasında,  Mısır’da seçilmiş tek cumhurbaşkanının Muhammed Mursi olduğunu belirterek, “Düzgün karakterli, dinin bilincinde bir Müslüman, önce çevresini, sonra ülkesini nihayetinde de dünyayı hayır yolunda değiştirmeye muktedirdir. Zorluk içerisinde bulunan İslam beldelerinde yiğit bir adam yaşatılan bu mezalimin karşısında olduğunu bildirmiş ve halkın teveccühüyle reis-i cumhurluğa seçilmiştir. Bu kişi Mısır’ın seçilmiş tek cumhurbaşkanı olan Muhammed Mursi’dir. Daha göreve başlamadan her devlette problem çıkarmaya müsait bir anayasa mahkemesinin olduğu gibi, burada da bir mahkeme, yetki kısıtlamasıyla kendini hissettirmiştir. Dertleri, terleyen bir cumhurbaşkanı olduğunda kendilerinin de terleyeceğidir. Mevzu Anadolu’da olduğu gibi Mısır ve diğer tüm İslam beldelerinde hep aynıdır. “ ifadelerine yer verdi.

Altındağ,” Bu yiğit adam, İş başına gelir gelmez israil’in hoşuna gitmeyecek işlerle ilgilenmiştir. Süveyş’i genişletip ihya ederek bir değer hâline getirmek için adımlar atmış, israil’in Rönesans Barajı’nı sekteye uğratmış, İran’la 30 yıldır bozuk olan resmî münasebetleri düzeltmeye başlamış, Esed mezalimine İran’da dur demiş, Refah sınır kapısını Filistinlilere açmaya başlamış ve elbette Türkiye ile iş birliği içerisinde olmuştur. Bir yıl sürmeden bunca iş yapması, daha çok yapacaklarının olması ve benzeri sebeplerle idam kararı çıkartılmış Muhammed Mursi ve tüm dava arkadaşları bizlerin, Müslüman kardeşlerinin, Anadolu insanının yolunu gözlemektedir. Bizler kadim bir medeniyetin temsilcisi, tüm Müslümanların da kardeşiyiz. Nerede bir haksızlık varsa orada dur demek bizlerin vazifesi iken Müslüman bir topluluğa edilen zulmün karşısında olmak ise bizlere farzdır. “ diye konuştu.

Altındağ, açıklamasına ,” Şimdilerde darbeyle iş başına geçmiş modern firavun olan Sisi hükümetini şiddetle kınıyor, yaptıklarının yanlarına kâr kalmayacağını ihtar ediyoruz. Muhammed Mursi’yi, Yusuf El Kardavi’yi ve idamla yargılanan tüm Müslüman kardeşlerimizi serbest bırakmalarını talep ediyoruz. Kıymetlerini bilmedikleri bu İslam mücahitleri ve ailelerine, Mısır’da hak ettiklerini vermeyeceklerse, Türkiye’ye gönderilmelerini talep ediyoruz. Onlara zul gelenler, bizlerin baş tacıdırlar. Bağrımız, Suriyeli kardeşlerimize açık olduğu gibi, Mısırlı kardeşlerimize ve tüm İslam âlemine açıktır. “ sözleri ile son verdi.mursi1

Share
1621 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+4 = ?
Ağrı Manşet Ağrı Haber Sitesi Özgün ve Tarafsız Haber Anlayışıyla En Son Ağrı Haberleri