logo

reklam

MEC VAKFI’NDAN 11. ULUSLARARASI KURBAN ORGANİZASYONU: ‘100 BİN TEBESSÜM’

hcaaa

Mahmud Es’ad Coşan (MEC) Vakfı, bu yıl da “100 bin tebessüm” çağrısıyla düzenleyeceği uluslararası kurban organizasyonuyla, unutulan diyarlardaki gerçek ihtiyaç sahiplerinin yüzlerini tebessüm ettirmeye hazırlanıyor.

Bu yıl 11. kez gerçekleştirilecek organizasyon kapsamında onlarca ülkedeki onbinlerce hayırseverden alınacak vekâletlerle kesilecek kurbanlar, herhangi bir aracı kuruma bırakılmadan tüm dünya Müslümanlarından bir hediye olarak ihtiyaç sahiplerine ilk elden teslim edilecek.   

Kurban ibadetini kolaylaştırma ve layıkıyla yerine getirme hizmetine devam eden Avustralya’daki Mahmud Es’ad Coşan Vakfı’ndan yapılan yazılı açıklamada, “Bu yılki organizasyonumuzda küçükbaş kurban bedeli 230 Avustralya Doları (Yaklaşık 510 TL)  olarak belirlenmiştir” denildi.

Kurban bağış ve vekâlet işlemleri daha önce olduğu gibi bu yıl da sadece internet üzerinden gerçekleştiriliyor. Kurban organizasyonuna özel olarak tasarlanan www.100bintebessum.org ile vakfın internet sitesi www.mecvakfi.org adresini ziyaret edenler, kurban organizasyonuyla ilgili detaylı bilgi edinebiliyor ve kredi kartıyla kısa sürede kurban bağışında bulunabiliyorlar. İşlem sonucu alınan referans numarası, kayıt, vekâlet ve ödeme işleminin tamamlandığını gösteriyor.

Avustralya’da faaliyetlerini sürdüren Mahmud Es’ad Coşan Vakfı, son 10 yıldır düzenlediği kurban organizasyonuyla Endonezya’daki yakın ilgiye ve yardıma ihtiyaç duyan, günde 1 doların altında gelirle hayata tutunan gerçek ihtiyaç sahibi yüz binlerce aileye yardım elini uzattı ve kurban etlerini ilk elden ulaştırdı.

Organizasyon Hakkında

Mahmud Es’ad Coşan Vakfı’nın 1437 Kurban Organizasyonu için hazırladığı www.100bintebessum.orgsayfasında şu bilgilere yer veriliyor:

“Müslümanlarla ilgili gündem hep Ortadoğu olsa da Asya-Pasifik’teki Müslüman nüfus oranı Ortadoğu’nun 3 katıdır. Bu bölge, küresel güçlerin sürekli ilgi odağında bulunan, diğer Müslüman ülkeler tarafından genellikle unutulan önemli bir bölgedir.

Gerek sömürge döneminde, gerekse bağımsızlık sonrasında yürütülen yoğun faaliyetlerle Endonezya halkı İslamî kimliğinden, maddî ve manevî değerlerinden uzaklaştırılmaya çalışılmaktadır.

Buna rağmen İslâm’ı gereği gibi yaşamaya çalışanların sayısı da az değildir.

Özellikle son yıllarda dinî hayata dair bilinçlenme hız kazanmış, halkı yeniden İslamî kimliğine kavuşturma ve aynı zamanda sosyal dayanışmayı sağlama amacı taşıyan çalışmalar giderek artmıştır.

Uluslararası kurban organizasyonumuz, insanî ve İslamî bir vazife olarak, uzak diyarlarda yüz yıllardır ihmal edilen kardeşlerimize hem maddî hem de manevî destek olmak amacıyla yürüttüğümüz çalışmalardan biridir.

Ayrıca yoğun olarak ilgi çekilen, herkesin ilgi gösterdiği yerlerden ziyade, kimsenin gitmediği, gidemediği,gözden ırak yerlere ulaşılmasını ve yardım götürülmesini önemsiyoruz.

Tüm aşamalarda kendi kaynaklarımızı kullanarak, yardımın garantili bir şekilde gerçek ihtiyaç sahiplerine ilk elden (aracı bir kuruma bırakmadan) ulaştırmaya gayret ediyoruz.”

Detaylı bilgi ve kurban bağışı için www.100bintebessum.org ve www.mecvakfi.org sitelerini ziyaret edebilirsiniz. 

Share
1798 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+8 = ?
Ağrı Manşet Ağrı Haber Sitesi Özgün ve Tarafsız Haber Anlayışıyla En Son Ağrı Haberleri