logo

reklam

LOCALINTERNational Geleceğin Yerel Yöneticilerini Ağırladı

Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) tarafından 2012 yılından bu yana tarihi ve kültürel geçmişimizin olduğu ülkelerin yerel yönetimleri ile dostluk ve kardeşlik bağlarının güçlendirilmesi amacıyla düzenlenen  LOCALINTERNational Uluslararası Yerel Yönetim Staj Programı’nın 2021 yılı etkinlikleri sona erdi.

 

Bu yıl 22-29 Ağustos tarihleri arasında düzenlenen ve yurt içinde ve yurt dışındaki üniversitelerde eğitim gören son sınıf veya yeni mezun olmuş yabancı ve Türk öğrencilerin yer aldığı programa Balkanlar, Kuzey Afrika, Kafkaslar, Orta Asya ve Orta Doğu coğrafyasında yer alan 17 ülkeden 18 öğrenci katıldı. Yerel yönetimlerin dünyadaki temel ilkeleri ve Türkiye yerel yönetim yapısının uygulamalı olarak anlatıldığı program çerçevesinde, TBB’de gerçekleştirilen eğitimlerin yanı sıra Eskişehir, Bursa, Beyoğlu ve Eyüpsultan’a ziyaretler düzenlendi. Belediyelerin gençlik, eğitim, kent estetiği ve restorasyon gibi çalışmaları ve ilgili tesislerinin incelendiği ziyaretlerde belediye başkanları ve yetkilerle de görüşmeler yapıldı.

 

TBB ve Gençlik ve Spor Bakanlığının ev sahipliğinde gerçekleştirilen  “Genç Dostu Şehirler Kongre ve Sergisi” ne katılım sağlanan programda tarihi ve kültürel ziyaretler de yer aldı. Program İstanbul’da stajyer öğrencilere sertifika verilmesi ile tamamlandı.

 

Share
619 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+10 = ?
Ağrı Manşet Ağrı Haber Sitesi Özgün ve Tarafsız Haber Anlayışıyla En Son Ağrı Haberleri