logo

reklam

Kodlağrı Projesi Şenliğine Davet

KodlAğrı projesinin amacı; 2023 Eğitim Vizyonu’nun temel amacına uygun olarak, çağın ve geleceğin becerileriyle donanmış bireyler yetiştirebilmek adına, öğrencilerimizi tüketen değil üreten bireyler olma yolunda teşvik etmek, öğrencilerimizin bilgisayar ve teknolojiye karşı farklı bir bakış açısı kazanmalarını sağlamaktır. Proje kapsamında uzun vadede ülkenin kendi yazılımcılarını yetiştirmesi ve kendi teknolojisini üretmesi planlanmaktadır.
Projemiz 2017-2018 eğitim-öğretim yılında Ağrı Valisi’nin  himayelerinde Ağrı merkez ve 7 İlçemizde 4 okulda 40 bilgisayar ile başlamış olup yılsonu itibariyle bu sayı 200 bilişim sınıfı ve 1300 bilgisayara ulaşmıştır. Bilişim sınıflarımız öğrencilerin daha ileri düzeyde de eğitim alabilmeleri için arduino ve robotik setlerle zenginleştirilmiştir.
2018-2019 eğitim-öğretim yılı sonunda  Ağrı Valiliği tarafından ikincisi düzenlenen kodlama şenliğine Ağrı merkez ve  7 İlçemizden yazılım ve robotik kodlama olmak üzere toplam 480 proje ile 5000 öğrenci  ve vatandaşlarımız katılım sağlayacaktır.

Share
831 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+4 = ?
kayseri masaj salonu yalova masaj salonu samsun masaj salonu antalya masaj salonu ankara masaj salonu
Ağrı Manşet Ağrı Haber Sitesi Özgün ve Tarafsız Haber Anlayışıyla En Son Ağrı Haberleri

film izle