logo

reklam

KAYMAKAM OKAY ”KORKMAYIN CESUR OLUN ”

Eleşkirt Kaymakamı Abdulkadir Okay SERKA ‘nın proje toplantısında yaptığı konuşmada vatandaşlara Korkmayın Cesur olun dedi.

Serhat Kalkınma Ajansı Tarafından Eleşkirt Halk Eğitim Merkezi Konferans salonunda 2016 mali destek programları teklif çağrısına ilişkin bilgilendirme sunumu gerçekleştirildi.
SERKA uzmanları tarafından yapılan sunumda :”Örnek Büyük Baş hayvancılık işletmelerinin geliştirilmesi mali destek programı ,iktisadi gelişme mali destek programı  ve kentsel alt yapının iyileştirilmesine yönelik küçük altyapı gibi konular anlatıldı…
Yapılan Sunumların ardından bir konuşma yapan Eleşkirt Kaymakamı Abdulkadir Okay Vatandaşların proje çalışmalarında korkmadan cesur davranmaları gerektiğini söyledi.
Okay konuşmasının devamında ”Buralardan vatandaşlar işsizlik nedeniyle göç ediyorlar.Bizler bunun önüne geçmek için hep birlikte çalışmalıyız.
SERKA ,DAP,KOSGEP gibi proje sunabileceğimiz bir çok kurum var.Korkmadan cesur davranarak bu projelerle ilgili çalışmalar yaparak ,yapılacak projelerle hem ilçemizde hem bölgede bir çok insana iş imkanı sunabilir ve çok güzel paralar kazanabilirsiniz.
Eleşkirtli girişimcileri de tebrik etmek istiyorum.Sunulan projeler sonrasında İlçemizde yapılan Apartlar ,Çiftliklerle ilçemize çok büyük katkılar sağladılar.Sizlerde hazırlayacağınız projelerle çok iyi işler yapabilir ve bunun sonucunda hem kazanır hemde kazandırabilirsiniz.
Kaymakamlık olarak proje destek birimi oluşturma çalışmamız var.Bu oluşturacağımız birimdeki arkadaşlarla ve SERKA gibi proje destekleme birimlerinden faydalanabilirsiniz.”dedi.
Kaymakam Okay SERKA yetkililerinde Eleşkirt İlçemiz için bilinçlendirme toplantılarının arttırılması ve bu toplantılara da muhtarlarımızın da destek vererek özellikle çiftçilerimizin katılımlarının gerçekleşmesi gerektiğini söyledi.
Aynı zamanda yine SERKA yetkilileri ve diğer kalkınma ajansları tarafından başka yerlerde yapılan ve tamamlanan projelere buradan çiftçilerimiz için geziler düzenlenerek yapılanları yerinde görme fırsatlarının sunulması gerektiğini söyledi.
aces1 aces2 aces3

Share
1606 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+9 = ?
Ağrı Manşet Ağrı Haber Sitesi Özgün ve Tarafsız Haber Anlayışıyla En Son Ağrı Haberleri