logo

reklam

İzmir Mavişehir’de Devrim Büyüksavaş kazandı

İzmir Karşıyaka İlçesinde 5 yıldır devam eden, aidat davasını, Necati Devrim Büyüksavaş ve eşi Lale Büyüksavaş kazandı. Star TV. E. Haber Müdürü Dursun Boran’ın haberine göre, 1134 dairenin olduğu yerde Toplu Yapıya Geçilmemiş. Yönetim yok hükmünde.

Devrim, adı gibi Devrim yaptı. 5 senedir aidat vurgununa karşı hukuk savaşı veren, onlarca suç duyurusu yapan, icra takiplerine itiraz eden Necati Devrim Büyüksavaş, TürkHaber Gazetesi’nde Alkent 2000 hakkında yayınlanan haberlerde ki mahkeme ve Yargıtay kararlarınıda emsal gösterdi.

Devrim, hakkında sözde Mavişehir sitesi, Karşıyaka 3. İcra Müdürlüğünde 2016- 4309 E. Aidat ödemedi diye 1.275 TL. icra takibi yaptı. Devrim, sıfatınız, tüzel kişiliğiniz yok aidat isteyemezsiniz, gereksiz, lüx harcamalar yapıyorsunuz dedi. Borca ve faizlere itiraz etti. Takip durdu.

Sözde Mavişehir sitesi, Av. Birol Yence’ye, Karşıyaka 2. Asliye Hukuk Mahkemesinde 2017-175 E. İtirazın İptali Davası açtırdı.

Çok sayıda duruşma sonrası, hakim Fatma Özen ( 35126) 22.11.2017 de güzel bir karar verdi. 2017-519 K. kararda, dava konusu Mavişehir de toplu yapıya geçilmediğini, Karşıyaka 1. Asliye Hukuk Mahkemesi’nin 2013-225 E. Davasında yönetim planının da geçersiz olduğuna karar verildiği için, sözde sitenin aktif husumet ehliyeti şartı yoktur, dedi. Davayı usulden reddetti.

Büyüksavaş ailesi böylece, tek başına bir aidat yolsuzluğunu ortaya çıkardı. Avukatları Mikayil Sezer, emsal kararın çok sayıda sakine verildiğini, yıllardır toplanan aidatların iadesi içinde, istirdat davası açılması gerektiğini söyledi.

Resim’de, Uzun yıllar Almanya da yaşayan, Üniversitede hocalık yapan Devrim, eşi Lale hanım ile görülüyor. Diğer resim mahkemenin 3 sayfalık gerekçeli kararı.

 

Share
1989 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+6 = ?
kayseri masaj salonu yalova masaj salonu samsun masaj salonu antalya masaj salonu ankara masaj salonu
Ağrı Manşet Ağrı Haber Sitesi Özgün ve Tarafsız Haber Anlayışıyla En Son Ağrı Haberleri

film izle

Gaziantep escort sms onay Betboo yeni giriş