logo

reklam

İZCİ YARARLIDIR HAFTASI

aiz1 aiz2 aiz3 aiz4

Ağrı izcileri, İzci Yararlıdır Haftası sebebiyle 20.02.2016 Günü Küpkıran Köyü kayak tesislerinde gönüllerince eğlendiler. Saat 10.00’da Batıkent‘te ve İbrahim ÇEÇEN İlkokulu bahçesinde toplanan izciler, minibüslerle kayak tesislerine taşındı. Yapılan açılış töreninde uyulması gereken kurallar hatırlatıldı. TİF Ağrı İzcilik İl Temsilcisi Recep KASAR yakılan İzci Ateşi sonrasında ‘‘İçimizdeki tüm kötülükler bu ateşle birlikte yansın kül olsun’’ dileklerinde bulundu. Bu fırsatı bize sunan Sayın Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüz Aziz Sinan Alp’e teşekkür ederiz dedi. Yanan izci ateşi ile üşüyen izcilerin ısınmaları saplandı.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüz Aziz Sinan Alp, etkinliğe katılan yüze yakın izci ve velilerimize katılmalarından dolayı teşekkür etti. Yüze yakın tüm izcimize meyve suyu ve kek ikram etti. Böyle güzel etkinliklerin devam etmesi dileklerinde bulundu.

İzciler kayak ve kızak kullanmadan nasıl eğlenileceğini gösterdiler. Yanlarında getirdikleri tepsi, leğen, plastik bidon, araba şambreli ve benzeri malzeme ile kayarken de eğlenileceğini gösterdiler. Daha sonra verilen kızaklarla kayarken eğlencenin doruğuna çıktılar. İzcilerin sevinç ve mutlulukları görülmeye değer bir ortamdı. İzciler her fırsatta memnuniyetlerini ifade ettiler.

Share
2631 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+7 = ?
Ağrı Manşet Ağrı Haber Sitesi Özgün ve Tarafsız Haber Anlayışıyla En Son Ağrı Haberleri