logo

reklam

İstanbul Milletvekili adayı Dursun Boran kim?

Dünya Kadınlar Günü olan 8 Mart 1961 de Malatya’da doğan, lise yıllarında gazeteciliğe başlayan, google da sıkca aranan İstanbul Milletvekili adayı Dursun Boran kim.

Dünya Kadınlar Günü olan 8 Mart 1961 de Malatya’da doğan Dursun Boran, Lise yıllarında gazeteciliğe başladı.

Babası devlet memuru olan Boran 6 kardeş sahibi. 12 Eylül öncesi anarşi sebebiyle üniversite eğitimini tamamlayamayan Boran, gazeteciliğe Anadolu Ajansıda başladı.

 ANADOLU AJANSI  ( A.A) DAN 2 ÖDÜL ALDI.

Uzun müddet Tercüman ve A.A Malatya Bölge Muhabirliği yaptı. Elazığ, Tunceli, illerinde de pek çok özel habere imza attı.

Abdi İpekçi ve Papa suikastı sanığı M.Ali Ağca nın annesiyle 1982 de ilk röportajı yapan Boran bu haberi A.A vasıtasıyla bütün dünya televizyonları, gazeteleri ve dergilerine servis yapılarak yayınlandı.

 HABERLERİ DÜNYADA 500 TV, GAZETE, AJANS’DA YAYINLANDI.

Boran bu özel haberle daha 20 yaşında dünya basınında adından söz ettirdi. A.A dan 2 ödül aldı. A. A ya geçtiği M.Ali Ağca’nın annesi ile yaptığı röportaj dünyada 500 basın kuruluşunda yayımlandı.

Malatya’da 1987 de ilk ofset baskılı gazeteyi çıkaran Boran, sonraki ekonomik kriz sebebiyle gazetenin yayınına ara verdi.

1996 da Türkiye’ni ilk özel televizyon kanalı olan Star TV’de önce yurt haberler müdür yardımcısı olarak göreve başladı. 4 ay sonra da Protokol Müdürlüğüne atandı.

Geniş haber kaynakları, vefalı sosyal ilişkileri sebebiyle getirildiği Protokol Müdürlüğü’nün yanı sıra Star’da pek çok programın genel koordinatörlüğü ve danışmanlığını yaptı.

2003 de bir haber yüzünden Can Ataklı ile kavga edince, Cem Uzan tarafından atıldı.

 KANAL D ‘DE ÖZEL HABERLER MUHABİRİ..

Hemen Kanal D Haber Merkezi’nde özel haberler muhabiri olarak başladı.
TV’deki görevleri devam ederken, ayrıca Mehmet Barlas’ın sahibi olduğu haberx.com haber sitesinde de köşe yazarlığı yaptı. Türkiye’nin meselelerine çareler aradı.
TV de yapamadığı haberleri, haber sitelerinde kamuoyuyla paylaştı.
Başta Amerika, Almanya, Japonya, Singapur, Fransa, Avusturya, Hollanda, Belçika olmak üzere 22 devlette mesleki ve siyasi çalışmalar yaptı.

 NİKAHINDA ANAYASA DAĞITTI !

30 senelik gazeteci olan Boran, sürekli basın kartı sahibi. 1997 de Star Protokol Müdürü iken, Biyolog Vasfiye hanımla evlenen Boran burada da sıra dışı iş yapıp, nikâh şekeri yerine nikâhında bine yakın Anayasa kitabı dağıttı.
Anayasa Mahkemesi Başkanı Yekta Güngör Özden’i imzasını taşıyan Anayasa kitaplarının dağıtılması, pek çok TV ve gazetede haber oldu.
Hürriyet Gazetesi haberi dünya baskısı ile okuyucularına duyurdu.
2007 İstanbul 3. Bölge’den, 2011 milletvekilliği seçimlerinde

 

Malatya’dan milletvekili a.adayı olan Boran, 2009 belediye başkanlığı seçimlerinde Bakırköy’den belediye başkan aday adayı oldu.
Boran ” Çözülmeyecek Problem Yok ” sloganıyla 7 Haziran 2015 genel seçimlerinde İstanbul 3. Bölge’den Ak Parti milletvekili a. Adayı oldu.

Sıra dışı bir seçim kampanyası yapacak olan Boran’ın, TBMM de farklı ve yürekli bir milletvekili olacağı biliniyor.
İngilizce- Almanca bilen Boran, çevreci, vefalı, düzenli ve mücadeleci kişiliği ile tanınıyor.
” İnsanların hayırlısı insanlara faydalı olandır ” her iyilik bir sadakadır sözlerini rehber edinen Boran, pek çok yolsuzluğu ortaya çıkardı. TBMM de soru önergeleri yaptırdı. Triptikli otolara Türkiye’de 6 ay yerine 2 sene binilmesine imkan veren kanun çıkmasına öncülük etti. 

Sigara düşmanı olan Boran, daha 2000 senesinde Star TV’de bina içinde sigara içilmesini yasaklatmıştı. 10 sene sonra Başbakan R.Tayyip Erdoğan tüm Türkiye’de kapalı mekanlarda sigara içilmesini yasaklayan kanun çıkardı !

” Yufka yüreklilerle çetin yollar aşılmaz ” diyen Boran.

30 senedir gazeteci olarak Türkiye’nin ve Türk insanının önündeki problemlerin çözülmesi için, televizyonlar, gazeteler, radyolar, internet sitelerinde haberler yaptı.
Şimdi kanunlar yapmak için 24 Haziran 2018 seçimlerinde milletvekili olacak.
Allah yardımcısı olsun.

Share
1559 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+9 = ?
kayseri masaj salonu yalova masaj salonu samsun masaj salonu antalya masaj salonu ankara masaj salonu
Ağrı Manşet Ağrı Haber Sitesi Özgün ve Tarafsız Haber Anlayışıyla En Son Ağrı Haberleri

film izle

bahis siteleri