logo

reklam

İshakpaşa Sarayı Mescidi ibadete açıldı 

acam1 acam2 acam3 acam4

Ağrı’nın Doğubayazıt İlçesi’nde bulunan İshakpaşa Sarayı’nın içinde bulunan Mescid 200 yıl sonra ibadete açıldı.
Ağrı Valisi Musa Işın, Doğubayazıt Kaymakamı Ulaş Alkan, kurum müdürleri ve vatandaşların katıldığı açılış programında İl Müftüsü İbrahim Gemici ve din görevlileri tarafından Kur’an-ı Kerim ve Mevlit okundu.
200 yıl sonra ibadete Cuma Namazıyla ibadete açılan Mescitte, Namaz sonrasında vatandaşlara yöresel yemek keşkül ikramında bulunuldu.
Açılışı değerlendiren Ağrı Valisi Musa Işın, camide bundan sonra 5 vakit Namaz kılınacağını söyledi.
Işın, “ 200 yıl sonra cuma namazını burada kılmış bulunuyoruz. İshakpaşa Sarayı uzun bir süre restorasyona tabi tutuldu ve cami kısmı bugün ibadete açıldı. Halkımız cami kısmının ibadete açılmasını çok istiyorlardı. Restorasyon işi bittikten sonra gerekli hazırlıklar ve çalışmalar yapıldı. 200 yıl sonra cuma namazımızı kıldık. Allah namazımızı kabul etsin. İnşallah bundan sonrada burada 5 vakit namaz kılınacak. Buranın imamı olacak. Sarayın restorasyonunda Kültür ve Turizm Bakanımızın çok emeği olmuştur, kendilerine teşekkür ediyoruz. Burası ve Ahmed-i Hani Hazretleri’ni birlikte değerlendirmek lazım. İkisi de mübarek yerlerdir. Buralara sahip çıkmak lazım” dedi.

Share
2032 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+5 = ?
Ağrı Manşet Ağrı Haber Sitesi Özgün ve Tarafsız Haber Anlayışıyla En Son Ağrı Haberleri