logo

reklam

İş Kadınları, Genç Girişimcilere Seminer Verdi

Tatvan Esnaf Sanatkârlar Odası (TESO) ve Bitlis Eren Üniversitesi’nin ortak girişimi ile düzenlenen ”Girişimcilik ve Kadın” isimli seminer Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) İstanbul Kadın Girişimciler Kurulu katılımı ile Bitlis Eren Üniversitesi Konferans Salonu’nda gerçekleşti.

Tatvan Esnaf Sanatkarlar Odası Başkanı Emrullah Tekin, KOSGEB Bitlis İl Müdürü Fatih Kaya ve girişimcilik kursu öğrencileri ile üniversite öğrencilerinin katıldığı programda, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Marmara Bölgesi Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Hatice Dinçbal Kal, Bitlis İl Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Emine Çağan ve İcra Kurulu üyeleri tarafından seminer verildi.

Başarılı olmak için öncelikle inanmak gerektiğini belirten TOBB Marmara Bölgesi Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Hatice Dinçbal Kal sözlerini şöyle sürdürdü: “Bir insan hayatta ne olmak istiyorsa onu olur. Yeter ki azimli olun, yeter ki istekli olun. Çağımızda olanaklar çok fazla. İnternetle istediğiniz tüm bilgilere ulaşabiliyorsunuz. Bilgiye bir tıkla hemen ulaşabiliyoruz.”

HİÇ BİR ŞEY HEDİYE OLARAK SİZE SUNULMAZ

İş hayatına mağazada başladığını söyleyen Hatice Dinçbal Kal, sözlerinin devamında şunları söyledi: “Kademe kademe iş hayatında yükseldim. Bu günlere çok çalışarak geldim. Her zaman hedeflerimi yüksek tuttum. Şundan emin olabilirsiniz ki, hiçbir şey size hediye olarak sunulmaz ve kimse size gel sana bu işi öğreteyim demez.  Siz kendiniz bir şeyler öğrenirsiniz. Siz kendinize güvenip cesur olursanız tıpkı buradaki kadın girişimcilerimiz gibi bir başarı öyküsü olursunuz” dedi.

TOBB Marmara Bölgesi Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Hatice Dinçbal Kal’ın konuşmasının ardından, seminere katılan İstanbul İcra kurulu üyeleri sırasıyla başarı hikayelerini anlattı.

 

IMG_4228

Share
2081 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+1 = ?
Ağrı Manşet Ağrı Haber Sitesi Özgün ve Tarafsız Haber Anlayışıyla En Son Ağrı Haberleri