logo

reklam

İl Özel İdaresi Yeni Kadrosuyla Daha da Güçlü

 

ozel+idare+halk_FDn+yan_FDndaFarklı alanlar için çeşitli bölümlerden İl Özel İdareye sözleşmeli olarak 15 kişi alındı. Yeni alınan personellerin kurum hakkında bilgilendirilmesi ve çalışma birimlerinin tebliğ edilmesi için Vali Yardımcısı ve İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Sedat İnci bir toplantı düzenledi.

Yeni personelden aktif bir görev bilinciyle beklentilerinin proje odaklı çalışma şekli olduğunu belirten İnci, yeni kadroya tüm kamu hizmetlerinde eşitsizliği ortadan kaldıracak kolektif çalışma misyonuyla hareket edilmesi gerektiğini tavsiye etti. Yeni ekibin kuruma uyum sürecinin hızlandırılması, mesleki bilgi ve tecrübelerinin arttırılması amacıyla bir haftalık oryantasyon eğitiminin verileceğini belirten İnci, “ Kurumumuza aldığımız yeni arkadaşların en az 5 yıllık özel sektör tecrübeleri göz önünde alınarak seçilmişlerdir” ifadelerini kullandı.

Personelin Ağrılı olmasına dikkat ettik

Personel alınırken Ağrılı olmasına özellikle dikkat edildiğine vurgu yapan İnci, ”Aldığımız yeni kadroların buralı olmasına dikkat ettik. Bu uzun vadede Ağrı için büyük avantajlar ortaya çıkaracaktır. Buralı olmayan birisi birkaç yıl çalışınca tayin isteyip ayrılabiliyor. Bunun önüne geçmek ve Ağrı’da iş bilen personel tutmak önceliğimiz. Kadrolarımızın buralı olmasına dikkat ediyoruz. Aksi durumda zor durumda kalıyoruz. Bu şehrin havasını solumuş, bu şehrin suyunu içmiş ve bu şehrin ekmeğini yemiş insanlara daha çok ihtiyacımız var” değerlendirmesinde bulundu.

İnci: Düzenli hayat, düzenli çalışma getirir

Kişisel ve mesleki gelişim noktalarında yeni personele tavsiyelerde bulunan İnci, “Sosyal ihtiyaçlara duyarlı, şeffaf ve aciliyetine göre önceliklendirilmiş çalışma programların esas alınarak il kaynaklarını isabetli kullanarak bölgede öncü kuruluş olmak için kendimize güvenelim” dedi. Düzenli ve kaliteli bir çalışmanın ortaya çıkması için düzenli ve kaliteli bir hayata sahip olmak gerektiğini belirten İnci, yeni personel kadrosuyla tek tek ilgilendi.

Devlet halkın yanında

İl Özel İdaresinde gerçekleşen tanışma ve bilgilendirme toplantısında yeni yılda yapılacak çalışmalar ve projeler hakkında konuşan İnci, “Şehir yönetiminin en önemli organlarından biri de İl Özel İdareleridir. Kentlerin yaşanılabilir ve dinamik kılan önemli bir misyonları var. Bizde bunun için devletimizin bize vermiş olduğu olanakları ortaya koyacağız. Ağrı’yı kalkındıracak projeler ve hizmetler noktasında devlet halkını yalnız bırakmayacak” teminatını verdi.

Kurumumuz büyüyüp kalitesini artırıyor

Özel İdarenin Ağrı’ya daha iyi hizmet etmesi için büyümeye ve kalitesini daha da artırmaya yönelik girişimlerde bulunduğunu ifade eden İnci,  “Her gün biraz daha iyiye gidiyoruz. Birkaç ay sonra aldığımız yeni personelimiz sahada gerekli hizmeti ve katkıyı sağlayacaktır. Ağrı’ya karşı sorumluyuz” şeklinde konuştu.

Özel İdare geniş bir aile                                                              

Mühendis, avukat, mimar ve farklı alanlardan alınan personellerden Ağrı için neler yapılacağı konusunda bilgi ve fikir alan İnci “İl Özel İdaresi ailesi daha da büyüdü ve zenginleşti. Yeni görevleriniz hayırlı olsun. İnşallah Ağrı’ya hak ettiği hizmetleri sunacağız” ifadelerini kullandı.

Share
1727 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+4 = ?
Ağrı Manşet Ağrı Haber Sitesi Özgün ve Tarafsız Haber Anlayışıyla En Son Ağrı Haberleri