logo

reklam

IC VAKFI 6. KEZ BURSİYERLERİ İLE BULUŞTU

 

 

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesinde IC Vakfı tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen bursiyer buluşmasının altıncısı, bu yıl Merkezi Yemekhane ve Kafeteryada yapıldı. IC Vakfı tarafından düzenlenen programa, Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Doç. Dr. Yücel ÜNAL, Vakıf Müdürü Yrd. Doç. Dr. Meral Dinçer, Genel sekreter Ali BALKİS, Kahkaha Yogası Eğitmeni Eser MUTLU, idari personel, eski ve yeni bursiyer öğrenciler katıldı.

 

Programın açılışında konuşan Yrd. Doç. Dr. Meral DİNÇER, öğrencilere vakfı ve IC Holding’i tanıtan bir sunum yaptı. Vakfın bugüne kadar 11 bin öğrenciye burs sağladığını belirten DİNÇER, bu yıl da 312’si Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitende öğrenim gören öğrenciler olmak üzere 850 öğrenciye burs verildiğini aktardı.

 

DİNÇER, söyle konuştu: “ IC Holding üniversitenin altyapı ve fiziki yapısını  erçekleştirmiş olmasına rağmen Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi idari yapı olarak bir devlet üniversitesi statüsündedir. Fakat burada birlikte sayın idarecilerimizle güzel bir sistem oturtmaya çalıştık. Bir anlamda vakıf destekli bir devlet üniversitesi olduğumuzu diyebiliriz. Bu nedenle üniversite yöneticilerine bize kapılarını açtıkları ve bizimle işbirliği yaptıkları için çok teşekkür ediyoruz.”

Bursiyer buluşmasında IC vakfı ile üniversitenin ortak çalışmaları hakkında bilgi veren Üniversite Genel Sekreteri Ali BALKİS, yapılan yatırımlardan önemli bir kısmını IC Holding ve IC Vakfının üstlendiğini söyledi.

BALKİS: “ İnsanı insan yapan en önemli özelliklerden birinin vefa olduğuna inanıyorum, insanın doğduğu yere ve doyduğu yere vefası vardır. Bu anlamda Sayın İbrahim Çeçen Bey vefanın en güzel örneklerinden biridir.

İbrahim Bey; doğduğu topraklara böyle güzel üniversiteyi kurarak ve yapılan yatırımların büyük bölümünü karşılayarak en büyük vefa örneğidir. İnsanın dünyada gerçekleştireceği en önemli, en hayırlı etkinliklerden birisi olan eğitim, öğretim ve bilimsel faaliyetlere olanak sağlayan IC Holding’in öğrencilere vermiş olduğu değerin bir göstergesidir. İnsanın doyduğu topraklara karşıda vefası olması gerekiyor, üniversitemizde okuyan öğrencilerimizin ve çalışanlarımızın vefası gereği olarak ilimize hizmet etmelerini bekliyoruz. Sizlerin ilimize yapacağınız bu hizmetler Sayın İbrahim Bey’e, ailesine IC Holding ve çalışanlarına en büyük teşekkür olacaktır.

Ayrıca İbrahim Bey Holding ve Vakfı ile de her yıl yüzlerce öğrencimize burslar vermekte, akademisyenlerimize teşfik ödülleri vermektedir. Yine her alanda başarılı olan öğrencilerimizi ödüllendirmektedir. Bu konuda kendilerine, ailelerine ve bütün IC Holding çalışanlarına teşekkürlerimizi sunuyoruz. Ancak tüm bu yatırımların yanında, Rektörümüz başta olmak üzere, yönetim kadromuzun vefakâr çalışmaları da göz ardı edilemez” diye konuştu.

IC Vakfı 6. Bursiyer Buluşmasına konuk olan Kahkaha Yogası Eğitmeni Eser MUTLU katılımcılarla birlikte kahkaha terapisi yaptı. Herhangi bir komik olaydan etkilenmeden, nedensiz kahkaha atmayı öğreten, pranayama nefes teknikleri ve kahkaha egzersizlerinin birleşmesi ile yoğun ve gerçek kahkahayı açığa çıkaran dünyadaki tek teknik olarak bilinen kahkaha yogası ile katılımcılara kahkaha dolu anlar yaşattı.

Program, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yücel ÜNAL, Genel Sekreter Ali BALKİS ve Yrd. Doç. Dr. Meral DİNÇER’in karşılıklı plaket takdimleri ve sonrasında Müzik Bölümü öğrencilerinin müzik dinletisi ile sona erdi.

abus1 abus2 abus3 abus4 abus5

 

 

Share
1902 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+4 = ?
Ağrı Manşet Ağrı Haber Sitesi Özgün ve Tarafsız Haber Anlayışıyla En Son Ağrı Haberleri