logo

reklam

IC İBRAHİM ÇEÇEN VAKFI BU YIL DA 850 ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİSİNE BURS VERİYOR

IC İbrahim Çeçen Vakfı’nın bu sene 3 kategoride vereceği burs kriterleri belli oldu.

IC Vakfı Genel Müdürü Dr. Meral Dinçer “Vakfımız 2004 yılından bu yana başarılı ama imkanları kısıtlı üniversite öğrencilerine burs vermektedir. Bugüne kadar 11.000’den fazla gence burs verdik, bu yıl da 850 üniversite öğrencisine karşılıksız burs vereceğiz. Bu sene Ankara’dan ODTÜ, Hacettepe, Ankara ve Gazi Üniversiteleri ile İstanbul’dan İTÜ, Boğaziçi ve İstanbul Üniversitelerinin Tıp, Mühendislik (İnşaat, Elektrik, Elektronik, Mimarlık, Bilgisayar, Makina, Endüstri) ve Hukuk bölümleri öğrencilerinden burs başvurusu alacağız. Öğrenciler başvurularını Vakfımızın www.icvakfi.org.tr adresine 23 Eylül akşamına kadar online olarak yapabilirler. Burslarımız ayda 400 TL olup, 9 ay boyunca verilmekte ve mezun olana kadar da sürmektedir ” dedi.

Bunun yanı sıra Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi öğrencilerine de burs verileceğini ifade eden Dr. Meral Dinçer “Bu başvurular ise Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Rektörlüğü’nde Kültür Spor Daire Başkanlığı’na 19-30 Eylül 2016 tarihleri arasında yapılacaktır” dedi.

Özel Başarı Bursu kategorisinde de burs vereceklerini söyleyen Dr. Dinçer şöyle devam etti: “Üniversite sınavına girdiği sene aldığı puanla ilk 5000’e giren, Tıp, Hukuk, Mimarlık-Mühendislik bölümlerinde okuyan öğrenciler arasından belirlenecek öğrencilere de aylık 550 TL IC Vakfı Özel Başarı Bursu vereceğiz. Bu başvuruları öğrenciler Vakfa bizzat yapacaklar ve bursiyerler yüz yüze görüşme ile belirlenecektir”

Dr. Meral Dinçer “Vakfımız bursiyerlerine büyük önem vermektedir, bu seneki bursiyerlerimizle de çeşitli sosyal sorumluluk projeleri yaparak, eğitim ve kişisel gelişim kursları düzenleyerek paylaşımımızı arttıracağız. Vakfımız bursiyerleriyle büyük bir ailedir, mezun bursiyerlerimizle hayata atıldıktan sonra da kopmuyor, iletişimimizi sürdürüyoruz” diye sözlerine devam etti.

“İbrahim Çeçen Vakfı bursların yanı sıra eğitim, sağlık, spor, kültür sanat konularında da çalışmalar yapmaktadır” diyen Dinçer, “Kurucumuz İbrahim Çeçen’in altyapı ve inşaatını yapıp devlete bağışladığı Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi’ne yönelik projelerimizi önümüzdeki yıl da artarak sürdüreceğiz” dedi.

burs1

Share
1696 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+5 = ?
Ağrı Manşet Ağrı Haber Sitesi Özgün ve Tarafsız Haber Anlayışıyla En Son Ağrı Haberleri