logo

reklam

İbrahim Çeçen Üniversitesinden Basında çıkan yazıya tekzip

uni1

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversite ile ilgili daha önce gerçek olmayan açıklama ve çarpıtmalarla üniversitemizin kurumsal kimliğine iftiralar atan Coşkun TAŞTAN’ın bugün bir internet sitesinden yaptığı yayın üzerine açıklama yapılması ihtiyacı doğmuştur.

Yaptığı iftiralardan, aldığı bir yıl hapis cezasından bile uslanmayan Coşkun TAŞTAN daha 2016 yılı bitmeden URAP’ın 2016-2017 verilerini yazarak yeni bir garabete imza atmıştır.

http://trurapcenter.org sayfasına girildiğinde Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesinin 2010 yılından beri sıralamada nerede olduğu açıkça görülmektedir. Kendi ifadesi ile yaklaşan rektörlük seçimlerinde taraf olma beyanıyla yapmış olduğu bu algı yanıltması zavallılıktan öteye geçmemektedir. Örneğin URAP sayfasına bakıldığında Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesinin 2015-2016 yıllarında 2000 yılından sonra kurulan üniversiteler sıralamasında 43, tıp fakültesi olmayan üniversiteler sıralamasında 45, genel devlet üniversiteleri sıralamasında 85, tüm üniversiteler sıralamasında ise 113. sırada olduğu ve birçok üniversiteden ileride olduğu görülmektedir. Aynı şekilde, 2014-2015 yılı sıralamasına bakıldığında 2000 yılından sonra kurulan üniversiteler sıralamasında 34, tıp fakültesi olmayan üniversiteler sıralamasında 42, genel devlet üniversiteleri sıralamasında 82, tüm üniversiteler sıralamasında ise 104. Sırada olduğu görülmektedir. Diğer yıllara bakıldığında bu sonuçların çok fazla değişmediği açıkça görülmektedir.

Bütün bunlara rağmen kıymeti kendinden menkul bir iftira makinasının yaklaşan rektörlük seçimlerine gölge düşürecek şekilde tarafgirlik göstermesi, 8 yıllık üniversite ve yönetimi başta sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere devletin değişik kademeleri ve toplumun farklı katmanları tarafından takdirle karşılanan ve başarıları dile getirilirken, Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesini ve yönetimini böyle ucuz, politik ve zavallıca ifadelerle karalamaya çalışmak ve rektörlük seçimlerinde aklınca baskı oluşturmak zavallılıktan öteye geçmeyen bir acziyet Mesela Üniversitemizde Dünya Coğrafya Birliğinin uluslararası toplantısı yapılmıştır.

İstanbul ve Azerbaycan’da Uluslararası toplantılar yapılmıştır. Antalya’da yapılan bilimsel toplantılarımız SCI’de basılmaya layık görülmüştür. Bunun dışında daha bir çok çalışmadan Peki, beş yıl görev yaptığını ifade ettiği üniversitemizde bu zavallı iftiracı kaç yayın yaptı ve katkılarının ne olduğunu merek edilmektedir.

AĞRI İBRAHİM ÇEÇEN ÜNİVERSİTESİ

Share
1597 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+5 = ?
Ağrı Manşet Ağrı Haber Sitesi Özgün ve Tarafsız Haber Anlayışıyla En Son Ağrı Haberleri