logo

reklam

Hostes olarak başladı, kaptan oldu

Türk gençleri her geçen gün, her alanda yetenekleri ile takdir topluyor. Aydın Yapkuöz adlı İzmir’li genç, host olarak girdiği havacılık sektöründe kaptan oldu. THY da kabin amiri olarak 10 yıldır uçan, Yapkuöz boş ve izinli günlerinde özel bir uçuş okulunda uçuş eğitimi aldı. 2. Kaptan oldu. Kısa bir zaman sonra, sivil havacılıkta belgesini alınca, çok sevdiği THY da 2. Kaptan olarak uçacak.

2005 de özel bir hava yoluna host olarak giren, Aydın Yapkuöz 3 sene sonra THY imtihanlarını kazandı. Türk Hava Yolları’nda hostes olarak çalışmaya başladı.

 

Uçmayı seven Yapkuöz, aylarca İngilizce çalıştı. Yabancı dilini kuvvetlendirdi. Ana dili gibi, İngilizce konuşmaya başladı. Sonra, para biriktirdi, bankadan kredi çekti 2 sene özel bir havacılık okulundan pilotluk eğitimi aldı. İkinci pilot oldu.

Star TV E. Haber Müdürü Dursun BORAN ‘ın haberine göre, Sertifikasını almaya az kaldı. 9 ay sonra, THY da kaptanlık imtihanına girecek. Artık milli hava yolumuz THY uçaklarını uçuracak. Aylarca, yurt içi ve dışı uçuşlarında kaldığı otellerde, izinli günlerinde evinde dersler çalıştı. İyi bir pilot oldu. 2014 de Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümünü bitirdi.

Gençler, CPL ( Si Pi El ) Ticari Pilot Lisansı alarak, THY veya diğer özel hava yollarında 2. kaptan olarak iyi maaşla uçmaya başlıyor. Türk kaptanlara dünyanın pek çok hava yolundan çalışma teklifi geliyor.

Bekar, 34 yaşında ki kaptan Aydın Yapkuöz’ün babası da Türk Hava Kuvvetlerinden emekli astsubay.

 

Resim’de, Azmi zaferi dedirten Aydın kaptan. THY da uçucağı günlerinin heyecanını yaşıyor. Dünya havacılık sektörünü, 24 saat takip ediyor.

Share
1016 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+8 = ?
kayseri masaj salonu yalova masaj salonu samsun masaj salonu antalya masaj salonu ankara masaj salonu
Ağrı Manşet Ağrı Haber Sitesi Özgün ve Tarafsız Haber Anlayışıyla En Son Ağrı Haberleri

film izle