logo

reklam

HAMUR’DA OKUL ÖNCESİ EĞİTİM ŞENLİKLERİ YAPILDI.

 

Ağrı’nın Hamur ilçesinde okul öncesi eğitimi yaygınlaştırmak için şenlikler yapıldı. Öncelikle çocuklar Hamur Belediyesi önünden Osman Gazi Ortaokulu bahçesine kadar ellerinde bayraklar, balonlar ve dövizlerle yürüyüş yaptılar.

Osman Gazi Ortaokulu bahçesinde yapılan programa Kaymakam Oktay Ateş, Garnizon komutanı Yücel Yılmaz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kaya Karakoç, kurum amirleri, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Kaya Karakoç, “insan karakterinin daha çok 0-7 yaş arasında şekillendiğini ve bu nedenle atalarımız çocuk 7’sinde ne ise 70’inde de odur,dediklerini vurgulayan Karakoç, şöyle devam etti: “ Okul öncesi eğitimin sonraki hayatımızdaki başarılarda çok önemli yeri olduğu bilimsel olarak da kanıtlanmıştır. Bu nedenle ilçemizde de belirttiğimiz yaş grubu eğitimi yaygınlaştırmak için çok çaba sarfediyoruz.  Hem alan taraması  hem de teşviklerle 2.dönem bile yeni anasınıfları açtık. İnşallah önümüzdeki sene bu sayıyı daha da arttıracağız. Bu konuda maddi ve manevi desteklerini bizden esirgemeyen Kaymakamımız sayın Oktay Ateş’e teşekkürü bir borç biliyoruz. Çocuklarımızın birbirinden güzel hünerlerini birazdan izleyeceksiniz. Sözü ve alanı yarının gerçek sahipleri olan çocuklarımıza bırakıyorum.”

Okulöncesi öğrencilerinin birbirinden güzel gösterileri izleyicilerden büyük beğeni topladı. Hafta boyunca okullarda da yılsonu okul öncesi sergileri yapılacağı belirtildi.

Program sonunda ilçe geneli ana sınıfı öğrencileri arasında yapılan resin yarışmasında derece alanlara bisiklet hediye edildi. ana1 ana2 ana3 ana4 ana5

Share
1758 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+5 = ?
Ağrı Manşet Ağrı Haber Sitesi Özgün ve Tarafsız Haber Anlayışıyla En Son Ağrı Haberleri