logo

reklam

Hamur ‘da ilköğretim haftası kutlamaları yapıldı.

2021-2022 eğitim öğretim yılının başlaması dolayısıyla Ağrı’nın Hamur ilçesinde de ilköğretim Haftası çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Kaymakamlık  bahçesinde sabah 9.30’da İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü çelenginin Atatürk büstüne konulmasıyla kutlamalara başlandı. Daha sonra Osman Gazi ilk ve ortaokulu bahçesinde ilköğretim kutlamalarına devam edildi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla buradaki kutlama programına başlandı. İlçe Milli Eğitim Müdürü Kaya Karakoç’un günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapmasından sonra öğrenciler tarafından konuşmalar yapılıp şiirler okundu. Dördüncü sınıf öğrencileri birinci sınıfa yeni başlayan öğrencilere “okula hoş geldiniz” çiçeği sundular. Öğrencilerin bayrak ve balonlarla sevinçlerini ifade ettikleri kutlama programından sonra öğrencilere eğitimin önemini anlatan güzel sözlerin yazıldığı çikolatalar dağıtıldı. Öğrencilerin hazırlamış olduğu resim sergisi gezildi. Günün anısına hatıra köşesinde fotoğraf çekildi.
İlköğretim kutlama törenine İlçe Milli Eğitim Müdürü Kaya Karakoç’un yanında kurum amirleri, veliler, öğretmenler ve öğrenciler katıldılar.
Konuşmasında ilköğretimin önemine değinen İlçe Milli Eğitim Müdürü Kaya Karakoç eğitimin bu bölge için en büyük kurtuluş yollarından biri olduğunu vurgularken cehaletin, fakirliğin ve ayrılıkların en büyük düşman olduğunu bunları yenmek için çok çalışılması ve birlik olunması gerektiğini belirtti. ilçedeki öğrenci sayıları ve eğitime başlayacak okullarla ilgili bilgi verdikten sonra salgın hastalıkla mücadele etmek için hep birlikte çalışılması gerektiğini, hedeflerinin okulları bu sene kapatmadan eğitime devam etmek olduğunu,  bir buçuk yıllık uzaktan eğitimin telafisini yapmayı amaçladıklarını belirtti. Sağlıklı, huzurlu ve başarılı bir eğitim öğretim yılı dilekleri ile konuşmasına son verdi.

 

Share
198 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+6 = ?
kayseri masaj salonu yalova masaj salonu samsun masaj salonu antalya masaj salonu ankara masaj salonu
Ağrı Manşet Ağrı Haber Sitesi Özgün ve Tarafsız Haber Anlayışıyla En Son Ağrı Haberleri

film izle

301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx