logo

reklam

GÜNEYDOĞU BÖLGESEL KROS YARI FİNALİ

akros1 akros2

Türkiye Okullar Arası Güneydoğu Bölgesi Kros Yarı Final Yarışları 15 ilden katılımla Elazığ’da gerçekleştirildi. Genç Kızlarda Ağrı Öğretmen Nurgül Gelturan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi birinci, Genç Erkeklerde Ağrı Nurettin Dolgun Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi ikinci, ferdi yarışlar genç erkekler kategorisinde Ağrı’dan Nurkan Dağtekin birinci oldu.
Kültür Park’ta 4 kategoride 334 sporcunun katılımı ile gerçekleştirilen yarışlarda, yıldız kızlar kategorisinde sporcular 2 bin metre, yıldız erkekler ve genç kızlar kategorisinde 3 bin metre ve genç erkekler kategorisinde 5 bin metre koşuldu.
Sporcuların kıyasıya mücadele ettiği yarışlarda bazıları bitiş çizgisine varamadan, kimileri ise bitiş çizgisine vardıktan sonra uzun süre yerde kaldı. Rahatsızlanan sporculara Sağlık görevlileri müdahale etti.
Dereceye giren takım ve sporcular
Yarışlarda takım bazında ilk 3’e giren ekipler sırasıyla şöyle:
Yıldız Kızlar: Halitpaşa Ortaokulu (Kars), 75. yıl İMKB Abidin İnan Gaydalı Kız Yatılı Bölge Ortaokulu (Bitlis), İMKB Ortaokulu (Batman)
Yıldız Erkekler: Halitpaşa Ortaokulu (Kars), Hanımın Çiftliği 100. Yıl Atatürk Ortaokulu (Malatya), Yatılı Bölge Ortaokulu (Van)
Genç Kızlar: Öğretmen Nurgül Gelturan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (Ağrı), Spor Lisesi (Erzurum), Atatürk Kız Teknik ve Meslek Lisesi (Kars)
Genç Erkekler: Erciş Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (Van), Nurettin Dolgun Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi (Ağrı), Spor Lisesi (Erzurum)
Ferdi yarışlar
Yıldız Kızlar: Makbule Akbaba (Batman), Elif Bardak (Van), Sinem Kerençiler (Kars)
Yıldız Erkekler: Abdulbaki Entereli (Van), Mazlum Ataş (Kars), Barış Özbek (Kars)
Genç Kızlar: Tuğba Toptaş (Kars), Bahar Atalay (Van), Latife Güneş (Erzurum)
Genç Erkekler: Nurkan Dağtekin (Ağrı), Abdullah Özdemir (Erzincan), Veysel Tüminçin

Share
2090 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+3 = ?
Ağrı Manşet Ağrı Haber Sitesi Özgün ve Tarafsız Haber Anlayışıyla En Son Ağrı Haberleri