logo

reklam

GENÇ KIZILAY EKİBİ AĞRI’DA “SAĞLIKLI BESLENMEYİ ANLATIYOR”

 

Servet ARSLAN-AĞRI(DHA)-Genç Kızılay Ağrı’nın yürüttüğü ‘Kızılay’ın Diyetisyenleri’ adlı proje bugün merkeze bağlı Hayrettin Atmaca Anadolu Lisesi, Ağrı Güzel Sanatlar Lisesi ve Ağrı Spor Lisesinde uygulandı.

Genç Kızılay Ağrı ekibi tarafından hazırlanan ve Ankara Kızılay Genel Merkezi tarafından kabul görülen proje ile Ağrı’daki bütün öğrencilere ulaşılması hedefleniyor.
Bugün 3. Haftası olan eğitimlerde gidilen okullardaki öğrencilere, sağlıklı beslenme nedir? Adölesan döneminde neleri tüketmeliyiz, neleri tüketmemeliyiz, sabah kahvaltısı ile ilgili bilgilendirme ve sağlıklı beslenme programı kapsamında genel bilgiler verildi.
Projenin detayları hakkında bilgi veren Genç Kızılay Ağrı Gönüllüleri, ‘ Projenin amacı ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin özelikle çevrelerinde gördükleri sağlıksız beslenme görüşlerini devre dışı bırakmak ve daha iyi beslenmelerini sağlamak adına bilgilendirme yaptık. Günümüzdeki yiyeceklerin sağlıklı ve sağlıksız olanları karşılaştırdık. Sabah kahvaltısının önemini ve gün içerisindeki öğünlerin nasıl düzenlenmesi hakkında bilgiler verdik. Genç Kızılay Ağrı olarak projenin uygulanmasında bizleri yalnız bırakmayan ve gönüllü olarak bize destek veren diyetisyen Sevgi Aydemir’e teşekkür ediyoruz.’diye konuştu.

Hayrettin Atmaca Okul Müdürü Celal Ayyıldız’ı ziyaret eden Genç Kızılay ekibi proje çalışmalarını anlattı.

Share
1535 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+1 = ?
kayseri masaj salonu yalova masaj salonu samsun masaj salonu antalya masaj salonu ankara masaj salonu
Ağrı Manşet Ağrı Haber Sitesi Özgün ve Tarafsız Haber Anlayışıyla En Son Ağrı Haberleri

film izle

bahis siteleri