logo

reklam

GELECEĞİ TASARLAYAN GENÇLERİN MEZUNİYET SERGİSİ AÇILDI

İMA Mezuniyet Sergisi açılışı

tarihi Sadrazam Sait Paşa Konağı’nda yapıldı

MA_Mezuniyet_Toreni

İstanbul Moda Akademisi 2014-2015 eğitim yılı öğrencilerinin “Mezuniyet Sergisi” açıldı.

İMA öğrencilerinin yıl boyunca hazırladıkları tüm başarılı işlerin “DREAM IT, MAKE IT, SHARE IT” teması ile sunulduğu Mezuniyet Sergisi’nin açılışında;

İHKİB Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet Tanrıverdi, İHKİB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Volkan Atik, İHKİB Yönetim Kurulu üyeleri, İTKİB Eğitim Araştırma ve Danışmanlık Hizmetleri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Jale Tuncel, Başkan Yardımcısı Cemal Bayazıt, İMA Direktörü Seda Lafçı, İMA yönetim kurulu ve akademik kadrosunun yanı sıra OTİAD Yönetim Kurulu Başkanı İlker Karataş, Nişantaşı Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kerem Alkin ile IMG Direktörü Banu Bölen, moda tasarımcısı Niyazi Erdoğan, moda tasarımcısı Tolga Turan’ da bulundu.

2015 Mezuniyet Sergisi, İMA’nın Teşvikiye Caddesi No:10/1 Nişantaşı adresinde bulunan Sadrazam Sait Paşa Konağı’ndaki binasında yaz boyunca ziyarete açık olacak.

İstanbul Moda Akademisi

2014-2015 Eğitim Dönemi Moda Tasarımı mezunlarını verdi

2014-2015 eğitim döneminin tamamlandığı İMA’ da, Moda Tasarımı bölümlerinden mezun olan öğrencilere diplomaları verildi.

Mezuniyet sergisinde yarı ve tam zamanlı Moda Tasarımı öğrencilerinin skechbookları, tasarımları ve katalog çekimleri, Moda Editörlüğü öğrencilerinin dergileri, Görsel Mağazacılık ve Vitrin Tasarımı öğrencilerinin vitrin tasarımları, Moda Fotoğrafçılığı ve Styling öğrencilerinin çekimlerinden fotoğraflar, Moda Tasarımında Kalıp ve Model Geliştirme öğrencilerinin yıl içinde yaptıkları çalışmalar sergileniyor.

Modaya gönül veren öğrenciler mezun olana kadar İMA’da bir çok eğitim alıyor. Moda Tasarımı öğrencilerine yaratıcılıklarını ve teknik altyapılarını geliştirmek üzere moda tarihinden başlayarak bilgisayar tasarımı, elde kalıp çıkarma, dikiş, drapaj ve tasarım gibi dersler veriliyor. Bora Aksu ile bir tasarımcı projesi yapıyor, edindikleri becerileri araştırmaya ve koleksiyon planlamaya yönelik projelerle geliştiriyorlar. Aynı zamanda eğitimleri süresince yurt içi ve yurt dışında eğitimlerine katkıda bulunacak önemli etkinlik, organizasyon ve sergileri de ziyaret etme fırsatı buluyorlar. Sene sonunda mezuniyet için hazırladıkları “kapsül koleksiyonları”, dönem içerisinde sektörün önde gelen firmalarına sunarak projeler gerçekleştirirken NEWGEN defilesiyle İstanbul Moda Haftası’nda yer alma fırsatı yakalıyorlar.

Detaylı bilgi için; 0212 219 41 41

Basın İletişimiGolin İstanbul İletişim Danışmanlığı 0212 291 3636

Işıl Alakuş Kavaklı 0533 296 6110 isilk@rekta.com.tr

Share
2086 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+1 = ?
Ağrı Manşet Ağrı Haber Sitesi Özgün ve Tarafsız Haber Anlayışıyla En Son Ağrı Haberleri