logo

reklam

FİNANSMAN GENEL KOORDİNATÖRÜ PROJE SAHİPLERİ İLE BULUŞTU

atkdk1 atkdk2

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Finansman Genel Koordinatörü Deniz Oruç, 2015 yılında Ağrı’da yapımı devam eden TKDK destekli yatırımların sahipleri ile bir araya geldi. TKDK Ağrı İl Koordinatörlüğü’nde yapılan toplantıya İl Koordinatörü Alihaydar Yiğit ve bazı kurum personelleri de katıldı.

Toplantıda proje sahipleri ile birebir görüşerek projelerin son durumu hakkında bilgi alan Oruç, yatırımların hızlandırılması durumunda hibe ödemelerinin de daha hızlı bir şekilde yapılabileceğini ifade etti. TKDK’nın Ağrı için önemli bir fırsat olduğunu hatırlatan Oruç, önümüzdeki dönemde, ilimizde IPARD desteklerinden faydalanarak hayata geçirilen yatırım sayısının daha da artmasını beklediğini belirtti.

Yatırımları hakkında bilgi vermek için söz alan proje sahipleri, TKDK’dan duydukları memnuniyeti ifade ettiler. İl Koordinatörü Alihaydar Yiğit ve diğer kurum personelinin kendilerine çok yardımcı olduğunu, karşılaştıkları problemlerin çözümde kendilerine her türlü desteğin verildiğini ve TKDK gibi bir kurumun sadece hibe desteği ile değil, kurumsal kimliği ile de Ağrı’ya çok önemli katkılar sağladığını belirttiler.

Toplantıya ev sahipliği yapan İl Koordinatörü Alihaydar Yiğit ise 2015 yılında Ağrı’ya yaklaşık 20 milyon TL tutarında bir yatırım gerçekleşeceğini ve şuan incelemesi devam eden projelerin de sözleşmeye bağlanması durumunda bu rakamın 25 milyon TL’yi bulabileceğini söyledi.

Kurum olarak yatırımcıya ellerinden gelen her türlü desteği sağladıklarını belirten Yiğit, önümüzdeki dönemde çıkılacak olan çağrıda da yatırımcıları IPARD desteklerinden faydalanmaya davet etti.

Share
1680 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+7 = ?
Ağrı Manşet Ağrı Haber Sitesi Özgün ve Tarafsız Haber Anlayışıyla En Son Ağrı Haberleri