logo

reklam

EGE’DE MUHTEŞEM ABDİGOR GÜNÜ ETKİNLİĞİ GERÇEKLEŞTİ

 

İzmrde muhteşem organizasyon Ege as medya ve nazar boncuğu restorant tarafından hazırlanan doğu batı kültür buluşması gerçekleşti.

Pazar günü saat 14 te başlayan ABDİGOR GÜNÜ etkinliği izmirde bir çok dernek ve siyasetçileri halkla buluşturdu. HDP izmir milletvekilleri,CHP meclis üyeleri, İzmirde bulanan ağrı dernekleri, Anadolu federasyonu,sivil toplum örgütleri derneği,Denizliler derneği,Kadın ve yaşam derneği,  bursa, aydın,denizli ve Manisa’danda gelen ağrı derneklerinin yanı sıra yine izmirde bulunan bir çok sivil toplum kuruluşları ile medya sektöründe etkinlikte hazır bulundu.

ABDİGOR GÜNÜ etkinliği TRT gecenin rengi program sunucusu saim yılmaz sunumunda başladı daha sonra sırası ile EGE AS MEDYA yönetim kurulu başkanı muhammet Karasu ve BGB ve NAZAR BONCUĞU testaurant yönetim kurulu başkanı Mehmet Ali Demirkaya birer konuşma yaptı.

ABDİGOR köftesi salonda bulunan misafirlere dağıtılırken gecenin güzide sanatçılarından Nazlı saraç orak, gecenin tüm sistemini ve ekibini ayarlayan Erdal özgül ile Bilal agiri sırası ile birbirinden güzel türküleri kürtçe ve türkçe seslendirdi.

Daha sonra plaketlerin taktim edildiği etkinlikte halaylar ve oyunlar oynandı.

ABDİGOR GÜNÜ etkinliğine gelen misafirler salondan ayrılırken seneye yapılacak festivalde buluşmak dileklerini ve yapılan organizasyonun güzelliğinden söz ettiler.Doğu ve batı kültürünü birlikte yaşatmak adına yapılan ABDİGOR GÜNÜ etkinliği yaklaşık 4 saat sürdükten sonra sona erdi.aege2 aege3 aege1

 

Share
1793 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+7 = ?
Ağrı Manşet Ağrı Haber Sitesi Özgün ve Tarafsız Haber Anlayışıyla En Son Ağrı Haberleri