logo

reklam

Dursun Boran’ın 39 sene önce dünyaya geçtiği fotoğraf

Anadolu Ajansı’ndan 2 ödül getiren, M. Ali Ağca’nın annesi Müzeyyen Ağca’nın ilk resmini dünya ajanslarına geçilen resme TurkHaber Gazetesi ulaştı. İşte o tarihi resim.

13 Mayıs 1981 de İtalya’ da Papa 2’nci John Paul‘a suikast düzenleyen Ağca, olay yerinde yakalandı. O tarihde Malatya Anadolu Ajansı (A.A) temsilcisi olan 20 yaşında ki gazeteci Dursun Boran, hemen Yeşiltepe semtinde yaşayan Ağca’nın annesi Müzeyyen Ağca’ya gitti.

Suikastı ve oğlunun yakalandığı haberini verdi. Kısa röportaj yaptı. Bu siyah beyaz resmi çekip Anadolu Ajansı’na geçti.

Papa suikastını ilk Boran’dan öğrenen anne Ağca, fenalaştı üzüldü. Oğluma dua ediyorum, papa onu affetsin, oğlumun yanına İtalya’ya gitmek istiyorum dedi.

Bu röportajı A.A  1981 de dünyada 500 civarında ajansa, gazeteye, dergiye, Tv ye geçti. Bu haber sonrası Dursun Boran 5 bin TL  ödül aldı. Genç yaşında dünyada resmi, adı her yerde yayınlandı.

Haber ve resim binlerce gazetede, dergide, TV de, A.A imzalı kullanıldı.

40 yıllık gazeteci olan Dursun Boran. Devamlı Basın Kartı Sahibi (Eski adı Basın Şeref Kartı ) Boran 1996 da Star TV de başladı. Kanal D de çalıştı.  Emekli oldu. Hala faal olarak gazeteciliğe devam ediyor. Yurt içinde ve dışında güçlü haber kaynaklarına sahip.

Bürokrasi koridoru adlı 15 günde bir yayınlamayı planladığı TV proğramı için çalışmalar yapıyor.

İstanbul 3. Bölgeden milletvekili adayı olan Boran’ın hedefi İçişleri Bakanı olmak.Senelerin adliye, polis muhabiri olan Boran, her zaman sıra dışı ses getiren özel haberler ile adını tarihe yazdırdı.

ABDİ İPEKÇİ’Yİ VURDU

Türkiye, Mehmet Ali Ağca adını ilk 1979 yılında önemli bir cinayetle duydu.
Ülkücü Ağca, 1 Şubat 1979’da Milliyet gazetesi Başyazarı Abdi İpekçi’ye düzenlenen suikastın tetikçisi olarak olaydan 5 ay sonra gelen bir telefon ihbarı sonucu yakalandı.
Polisin soruşturmayı sonuçlandırması için ek gözaltı süresine ihtiyacı vardı. Ancak, Sıkıyönetim Komutanlığı gereken ek gözaltı süresini vermedi. Ağca, Maltepe Askeri Cezaevi’ne kondu.

Share
677 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+5 = ?
kayseri masaj salonu yalova masaj salonu samsun masaj salonu antalya masaj salonu ankara masaj salonu
Ağrı Manşet Ağrı Haber Sitesi Özgün ve Tarafsız Haber Anlayışıyla En Son Ağrı Haberleri

film izle

bahis siteleri