logo

reklam

CNR Kitap Fuarı’nı 3 günde 100 binin üzerinde kitapsever gezdi

 

 

CNR EXPO Yeşilköy’de düzenlenen fuara kitapseverler yoğun ilgi gösterdi. Fuarı ilk 3 gününde 100 binin üzerinde kişi ziyaret etti.

CNR Kitap Fuarı kapsamında gerçekleştirilen imza günlerine Prof. Dr. Canan Karatay’ın esprili diyalogları damga vurdu.

 

CNR Holding tarafından Basın Yayın Birliği desteğiyle düzenlenen CNR Kitap Fuarı 4 Mart’ta kapılarını açmasının ardından 3 gün boyunca kitapseverlerin yoğun ilgisi ile karşılandı. Geçtiğimiz yıl gerçekleştirilen CNR Kitap Fuarı’nı 10 günde 318 bin kişi gezerken, bu yıl 3’üncüsü gerçekleştirilen fuarı ilk 3 gününde 100 binin üzerinde kişi ziyaret etti.

Binlerce kitabı okurlarıyla buluşturan fuar kapsamında gerçekleştirilen paneller, söyleşiler, çocuk etkinlikleri, dinletilere de ziyaretçiler büyük ilgi gösteriyor. Özellikle küçük okurların fuara olan ilgisi de memnuniyet yarattı. ‘Engelsiz Bir Dünya’ temasıyla gerçekleştirilen fuarda yüzlerce yazar okuyucuları ile buluşturulurken, fuarın en anlamlı etkinlikleri arasında ise, engelli yazarlar ile okuyucuların buluşturulması oldu. Kitapseverler, engelli yazarların kitaplarına CNR Kitap Fuarı’nda büyük ilgi gösterdiler.

 

CNR Kitap Fuarı’na, Canan Karatay damgası

CNR Kitap Fuarı’nda yüzlerce yazar okuyucuları ile bir araya getirildi. ‘Onur Yazarı’ Prof. Dr. Semavi Eyice, Prof. Dr. Canan Karatay, İskender Pala, Deniz Erten, Ahmet Şimşirgil, Ruhane Koşar, Abdurrahman Dilipak, Prof. Dr. Ali Seyyar yoğun ilgi gören yazarlar arasında oldu. CNR Kitap Fuarı kapsamında gerçekleştirilen imza günlerine Prof. Dr. Canan Karatay’ın esprili diyalogları damga vurdu. Karatay, bir okurunun kitabını ‘Sayın Koca Göbek Korkut Bey’ diye imzalayarak, okurunu fazla kiloları ile ilgili uyardı. Karatay diyeti ile 4 ayda 16 kilo veren bir okuru da etkinlik sırasında Canan Karatay’a teşekkür etti. Fuarda önümüzdeki günlerde Tuna Kiremitçi, İhsan Şenocak, Yıldırım Örer, İbrahim Paşalı, İbrahim Tenekeci, Mustafa Armağan, Sibel Eraslan, ve İlber Ortaylı gibi çok sayıda yazar okuyucuları ile buluşturulacak.

Bu yıl uluslararası kimlik kazanan, 13 Mart tarihine kadar açık kalacak fuar,  kitap dostlarını çeşitli sürprizlerle karşılayamaya devam edecek. CNR Kitap Fuarı’nda paneller, söyleşiler, çocuk etkinlikleri, dinletilerle birlikte 900’ün üzerinde kültür etkinliği düzenlenecek. Fuara 400 bin ziyaretçi hedefleniyor.

CNRkitapfuarı1 CananKaratay

 

Share
1610 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+5 = ?
Ağrı Manşet Ağrı Haber Sitesi Özgün ve Tarafsız Haber Anlayışıyla En Son Ağrı Haberleri