logo

reklam

Başkan Sayan, Kürtçe ve Türkçe “EVDE KAL” Çağrısında Bulundu

Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan, koronavirüse karşı alınan tedbirler kapsamında vatandaşlara hem Türkçe hem de Kürtçe “Evde Kal” çağrısı yaptı.

Sayan, halka Kürtçe olarak da yaptığı çağrısında: Değerli hemşerilerim biliyorsunuz ki bu koronavirüs belası bütün dünyayı sarmış durumda. Dolayısıyla her taraf etkileniyor.
Bizim şehrimizde hali ile etkileniyor. Bizim bu doğrultuda tedbir almamız gerekiyor. Dolayısıyla evden dışarı çıkmamamız lazım.

Özellikle yaşlı amcalarımız, teyzelerimiz. Onların ellerinden öpüyoruz ama evlerinden dışarı çıkmamaları gerekiyor. Evlerinde kalsınlar. Gençlerimizde özellikle hem yaşlıların sağlığı hem de kendi sağlıkları için evlerinde kalsınlar.

Sayın Cumhurbaşkanımızın da dediği gibi “Evde kalmak zorundayız .Bunu ancak kendimizi izole ederek başarabiliriz. Bu virüsü bu şekilde atlatabiliriz. Bu anlamda mutlaka dikkat etmemiz gerekiyor.

Biz sizin sağlığınız ve bazı ihtiyaçlarınız için dışarıda olabiliriz. Biz yöneticilerin görevi mutlaka bunu idare etmemiz için sokağa çıkmak zorunda kalabiliriz. Ama size tavsiyemiz, mutlaka evde kalın.” İfadelerini kullandı.

Share
3592 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+9 = ?
kayseri masaj salonu yalova masaj salonu samsun masaj salonu antalya masaj salonu ankara masaj salonu
Ağrı Manşet Ağrı Haber Sitesi Özgün ve Tarafsız Haber Anlayışıyla En Son Ağrı Haberleri

film izle

bahis siteleri