logo

reklam

Bakan Tüfenkci: Hayat en kısa zamanda normale dönecek

Servet ARSLAN/AĞRI, (DHA) – GÜMRÜK ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Ağrı’da 50 bin kitap kapasiteli kütüphanenin açılışını yaptı, esnafa hitap etti. Bakan Tüfenkci, Doğu ve Güneydoğu’daki terör olaylarını değerlendirirken, “Herkes emin olsun, yaraları saracağız ve hayat en kısa zamanda normale dönecek” dedi.

Vali Musa Işın tarafından uçakla Ağrı’ya gelen Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, hava limanından Kültür ve Kongre Merkezine geçti. Kütüphaneler Haftası nedeniyle Kültür ve Turizim İl Müdürlüğü’nün 50 bin kitap kapasiteli kütüphanenin açılışını yapan Bakan Tüfekci öğrenciler ile sohbet etti, şiir, kompozisyon, resim dallarında dereceye giren öğrencilere hediyeler verdi.

Kütüphanenin açılışından sonra Kongre Merkezi’ne geçerek Ağrı’da esnafla buluşan Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, bir konuşma yaptı. Türkiye’yi ‘farklı renkleriyle zenginleşen, farklılıklarıyla güzelleşen büyük bir aile’ olarak nitelendiren Tüfenkci, çeşitliliğin ülkeyi zenginleştirdiğini bildirdi. Tüfenkci, şunları söyledi:

“Hepimiz aynı gemideyiz, hepimizin geçmişi de birdir, geleceği de bir olacaktır. Bizim kültürümüzde kimseyi kimliğinden, inancından, fikriyatından dolayı kınamak yoktur. Hangi bölgede yaşarsa yaşasın, hangi kökenden gelirse gelsin, hangi inançtan olursa olsun her vatandaşımıza hizmet bizim için şereftir. Ancak davası ne olursa olsun, özgürleşen, demokratikleşen, temsil kabiliyetini en üst seviyeye taşıyan bir Türkiye’de hala birileri terörle yol almaya çalışıyorsa, onlara da asla izin vermeyiz. Bizim mücadelemiz bu ülkenin birliğine, dirliğine, kardeşliğine kasteden cani şebekelerle, insanlık dışı terör örgütleriyledir. Bizim mücadelemiz okullara, hastanelere, camilere, sokaktaki insanlara saldıracak kadar gözü dönmüş kalleş terör odaklarıyladır. PKK terör örgütü mensupları kimin emir komutasında olduklarına bakmaksızın zaman zaman bölgesel terör ihalesi alıyor. Şimdi de öyle bir süreçten geçiyoruz. Bütün şehirlerimiz, ilçelerimiz terörün yol açtığı tahribattan kurtulacak ve bütün vatandaşlarımız huzura kavuşacak. Yeni bir dönüm noktasındayız. Her şeyi yeni baştan ele alacağız. Şiddeti ve terörü reddeden herkesle omuz omuzayız, aynı masada, aynı sofrada, aynı safta yan yanayız. Herkes emin olsun, yaraları saracağız ve hayat en kısa zamanda normale dönecek. Vatandaş ile teröristi asla birbirine karıştırmayacağız.”

Konuşmasında esnaf ve sanatkarlara verilen kredilerle ilgili olarak geniş açıklamalarda bulunan Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, devletin terörle mücadelede bütün imkanlarını seferber ettiğini, vatandaşların can ve mal güvenliğini sağlamak, ülkenin birlik ve beraberliğini güçlendirmek için her türlü tedbiri aldıklarını bildirdi. Terörle mücadele sürecinde mağdur olan vatandaşların yaralarını gecikmeksizin sarılması noktasında gerekli adımları attıklarını işaret eden Tüfenkci, “Evlerini terk eden vatandaşlarımız, dükkanlarını açamayan esnafımız, okullarına gidemeyen öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz müsterih olsunlar. Türkiye Cumhuriyeti devleti ve hükumetimiz daima yanlarındadır. Terör sebebiyle ellerinde tek bir bavulla yollara düşen insanlarımızın, haftalardır dükkanını açamayan esnafımızın, okula gidemeyen öğrencimizin her türlü ihtiyaçlarını karşılayacağız. Esnaf kardeşlerimizin kayıpları ve mağduriyetleri giderilecek.Terör belasından kurtulmanın tek yolu var, o da birlik ve beraberlik içinde olmamız, birbirimize kenetlenmemiz. İki elin parmakları gibi birbirimize kenetleneceğiz” diye konuştu.akan8 abak1 abak2 abak3 abak4 abak5 abak6 abka7

 

Share
1742 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+1 = ?
Ağrı Manşet Ağrı Haber Sitesi Özgün ve Tarafsız Haber Anlayışıyla En Son Ağrı Haberleri