logo

reklam

Asfaltını tamamladığımız Grup Köy Yolumuz Hizmete Açıldı

1a 1b 1c 1d 1f 1g
İdaremizin asfaltını tamamladığı Murat, Çakıroba, Özbaşı, Oğlaklı ve Uzunveli grup köy yolunun açılışını Sayın Valimiz Musa Işın yaptı.
14 km olan grup köy yolumuzun açılışına Valimiz Musa Işın’la birlikte Yardımcısı Sedat İnci, İl Başkanı Kemal Atmaca, Genel Sekreterimiz Erhan Tenekeci, İl Müdürleri ve çok sayıda STK temsilcisi katıldı.
Köylerimizin yolu karayolları gibi kaliteli
Grup köy yollarının asfaltının bu yıl biteceğini söyleyen Valimiz Musa Işın, “İstiyoruz ki köylerimiz hizmetlerle mamur olsun. Çevremizdeki birçok ilin köy yolları henüz sıcak asfalt ile tanışmamış. Ama biz köylerimizin yolları için sıcak asfalt döküyoruz. İstiyoruz ki vatandaşlarımız iyi hizmet görsün. Yapılan asfaltımızın ömrü 10 yıllık.  İl genelinde yapılan asfalt çalışmalarımızdan nüfusumuzun yaklaşık yüzde 45’i istifade edecek. Grup köy yollarımızın bitmesiyle birlikte 630 km asfalt yapımı tamamlanmış olacak” dedi.
Valimiz Işın, “Sadece yol yapmıyoruz. Köylerimiz için düşündüğümüz önemli projelerimiz var. Köylerimizde gençlerimiz için Gençlik Evleri yapacağız. Gençlerimiz buralarda kaliteli ve iyi zaman geçirecekler. Yine gençlerimiz için 10 köyümüzde halı saha yapacağız. Küçük çocuklarımız için oyun alanları oluşturacağız. Kadınlarımız için Aile Destek Merkezleri yapacağız. Yapacağımız en önemli işlerden bir tanesi ise köy içlerinde oluşan çamurun önlenmesi için yapacağımız parke çalışması. Bunun için gerekli çalışmalarımız devam ediyor. Yine inşaatı süren 55 okulumuz var. Yapımı hızla devam eden Devlet Hastanemizi Kasım ayında bitirmek için yoğun gayretlerimiz sürüyor. Yapılan bütün hizmetlerimize sahip çıkmamız gerekiyor” ifadelerini kullandı.
İdaremiz güzel bir Ağrı için çalışıyor
Yollardaki asfalt ve iyileştirme çalışmalarının hızla ilerlediğini söyleyen Genel Sekreterimiz Erhan Tenekeci, “Asfaltlama çalışmaları sonucunda yollarımızın kalitesi ve standardı arttırılıyor. Altyapı yatırımlarında ve yürütülen diğer tüm çalışmalarda kamu yararı, kaynakların etkin ve verimli kullanılması, hizmetin gereği, vatandaş odaklı hizmet anlayışı İdaremizce daima ön planda tutuluyor. İdaremiz, ilimizin sorunlarının çözülmesine yönelik önemli yatırımlar gerçekleştiriyor” şeklinde konuştu.

Share
1949 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+4 = ?
Ağrı Manşet Ağrı Haber Sitesi Özgün ve Tarafsız Haber Anlayışıyla En Son Ağrı Haberleri