logo

reklam

AK Parti Genel Merkez’den Ağrı Belediyesi’ne Bilgi ve Tecrübe Aktarımı

Servet ARSLAN AĞRI (DHA)Özhaseki, “Ağrı Belediyemizin mevcut hizmetleri ve yapacağı projeleri tek tek inceledik. AK Parti Yerel Yönetimler Başkanlığı olarak gerek kurumsal gerekse şahsi tecrübelerimizle Ağrı sevdalısı başkanımızın yanındayız.” dedi.

AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcıları ile gezi ve incelemelerde bulunmak üzere Ağrı’ya gelen Mehmet Özhaseki, Ağrı Belediyesi’nin düzenlediği toplantıya katıldı.

Belediye Başkanı Savcı Sayan’ın hayata geçirmeyi planladığı projeleri sunduğu toplantının ardından Özhaseki, beraberindeki heyetle birlikte Merkez Camii’nde cuma namazı kıldı.

Namaz çıkışı vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği Özhaseki, vatandaş ve esnaflarla bir süre sohbet etti. Özhaseki, öğle yemeğinin ardından beraberindeki heyetle Ağrı Belediyesinde birim amirlerinin de katıldığı toplantıya katıldı.

Basına kapalı gerçekleştirilen toplantının ardından basın mensuplarına değerlendirmede bulunan Özhaseki, Sayan’ı başkanlığından dolayı kutlamak ve yapacağı çalışmalarla ilgili değerlendirmelerde bulunmak üzere kente geldiklerini söyledi.

AK Parti Yerel Yönetimler Başkanlığı olarak gerek kurumsal gerekse şahsi tecrübeleriyle Ağrı sevdalısı Başkan Sayan’ın yanında olduklarını da anlatan Özhaseki, şunları kaydetti:

“AK Parti Yerel Yönetimler Birimi olarak tecrübeli arkadaşlarımızla ve belediye başkanlarımızla burada bir günlük Ağrı çalışması yaptık. Önce Ağrı’yı gezerek tanımaya çalıştık, sonrasında verilen brifingleri aldık ve belediyeci arkadaşlarımızın Ağrı hakkında söylediklerini dinledik. Değerli başkanımız ve ekibinin önümüzdeki 5 yıl için Ağrı’ya yapabilecekleri projeleri gözden geçirdik. Bir taraftan bu projelerin doğru olup olmadığını, Ağrı için hangilerinin daha faydalı olduğunu, sonra bunların projelendirme safhasında ne gibi bir yol izleneceğini, yapım safhasında özellikle finans sorununu nasıl çözecekleri hususunda da ciddi bir çalıştay yaptık.”

-“Belediyecilik kolay değil, zor bir iş. Herkes her şeyi sizden bekler”

Değişik illerden gelen belediye başkanları, milletvekili ve belediyeciliği bilen ekibin Ağrı hususunda fikirlerini beyan ettiğini de sözlerine ekleyen Özhaseki, şöyle konuştu:

“Belediyecilik kolay değil, zor bir iş. Herkes her şeyi sizden bekler. Bir taraftan vatandaş en basit sorunu da, bir taraftan da Ağrı’nın kalkınmasını beklerler. Başkanın üzerine yüklenmiş epeyce işten de başkanın başarılı olması lazım. Onun izleyeceği yolu ve tavrı biz anlatmaya çalıştık. O projelerden bazılarını her birimiz üstlenerek önümüzdeki süreçte takip edeceğiz. Raylı sistemler şehir içerisindeki ulaşımla ilgili nasıl bir çalışma yapılacağını eski ekibimle birlikte çalışacağız ve ekibimiz buraya göndereceğim. Kimi arkadaşlarımız kentsel dönüşümle ilgili, kimi arkadaşlarımız da imar planıyla ilgili görev üstlendiler. Bunları çalışıp önümüzdeki günlerde Savcı beye teslim edeceğiz. İnşallah bizim bu çalışmamız Ağrı iline faydalı olur.”

Özhaseki ve beraberindeki heyeti kentte ağırlamaktan dolayı mutlu olduğunu ifade eden Savcı Sayan ise, misafirlerine tablo ve plaket takdim edip, Ağrı’da üretilen organik bal hediye etti.

Konuşmaların ardından Özhaseki, Sayan ve beraberindeki heyet, Erzurum’da yapılacak toplantıya katılmak üzere kentten ayrıldı.

 

Share
1386 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+7 = ?
kayseri masaj salonu yalova masaj salonu samsun masaj salonu antalya masaj salonu ankara masaj salonu
Ağrı Manşet Ağrı Haber Sitesi Özgün ve Tarafsız Haber Anlayışıyla En Son Ağrı Haberleri

film izle

bahis siteleri Betboo yeni giriş