logo

reklam

Ak Parti Gençlik Kolları Genel Başkanı Ağrı’da

agen1

Ak Parti Gençlik Kolları Başkanı Melih Ecertaş bir dizi ziyaretlerde bulunmak üzere Ağrı’ya geldi. Yanındaki Heyetle birlikte Ak Parti İl Başkanlığını ziyaret eden Ecertaş burada toplanan gençlik teşkilatı üyelerine bir konuşma yaptı.

Melih Ecertaş konuşmasında ’’Her zaman Kayseri’ye, Konya’ya gidebiliyoruz ama her zaman buralara gelemiyoruz.İnşallah bundan sonraki dönemde her zaman Van’a  Ağrı’ya Iğdır’a gelebilecek Konya’ya Kayseri’ye de zaman buldukça gidip programlarda bulunacağız. Ağrı’da gençlerin dinamikliğinin gözlerine yansıyor olması bizlere moral vermiştir. Bizim olan Belediyelerde siyaset yapmak kolay, mesele bu gibi yerlerde siyaset yapmaktır zor olan ama zor olduğu kadar da dinamik olan böyle yerlerde siyasey yapmaktır. Sizin zoru başaran azminizin gözlerinize yansıması münasebetiyle Gururluyuz.Bölgede hergün çatışmalar yaşanıyor şehitler veriyoruz Şehitlerimize Allah’tan Rahmet ailelerine ve milletimize başsağlığı dilerken,Gazilerimizede şifa diliyoruz.Şartlar ne olursa olsun biz yılmayacağız çalışacağız dokunmadığımız sokak gezmediğimiz ev anlatmadığımız insan kalmayacak.Biz seferle yükümlüyüz zaferle değil, Zafer Allah’ındır bunun bilincinde çalışmalarımızı sürdürmeye devam edeceğiz.”

Konuşmanın ardından Ak Parti Gençlik Kolları Ağrı İl Başkanı Alim Aktaş tarafından kendisine Nuh’un gemisi maketi ve Deri üzerine işlenmiş Türkiye haritası ve Türk bayrağı hediye edildi.Heyet Cuma namazı için il başkanlığından ayrıldı.

Cuma Namazı İçin Üniversite Camiine gidildi. Cuma Namazı Kılındıktan Sonra Üniak’ın Düzenlediği İslami ilimler Fakültesi Konferans salonunda gerçekleşen ‘Yeni Anayasa ve Başkanlık Sistemi’ temalı programa katıldı. Alim Aktaş’ın Ziyaretlerinden dolayı teşekkür edip konuşmalarını yapması için Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı Siyasi ve Hukuk İşler Başkanı  Abdulkerim Buğra Şimşek’e Söz verdi. Şimşek  başkanlık sisteminin önemini ve gençlere bu uğurda nelerin yapılması gerektiğini uzun uzun anlattı. Gençlere Etraflarındaki İnsanlara bu işin kötü birşey olmadığını başkanlık sistemini bundan önceki liderlerinde desteklediğini ve bunlarla ilgili ne sorunlarla mücadele ettiklerinden bahsetti.

Konuşmanın Ardından Gençlere Hitab Etmek Üzere Gençlik Kolları Genel Başkanı Melih Ecertaş Geldi. Ecertaş ” Siyasi olarak ilk defa Ağrı’ya Gelişim, bilindiği gibi konumuz Yeni Anayasa ve Başkanlık Sistemi bende bununla ilgili belirli şeyler söyleyip sözlerimi noktalayacağım. Bugüne Kadar 4 Anasayasa yapıldı buda beşincisi olacak, Bizim için tarihi bir fırsat bu eğer bütün bir anayasa yapılabilirse. Yeni bir Anayasa Olursa sizlerin Sahip çıkması gerekmekte, etrafınızdakilere bu anayasa bizim anayasamızdır buna sahip çıkmalıyız demelisiniz. Eğer bizler hangi görüşü savunuyorsak savunalım her konuda fikir birliği edip tartışmalıyız. Doğru yolu birlikte bulmalıyız. Anayasa olursa biz en az 40 -50 sene bu anayasayla yaşayacağız. Sizden Ricam Anayasamıza devletimize sizler millet olarak sahip çıkın.” dedi.

Toplantının ardından Gençlerle hatıra fotoğrafı çektiren Ecertaş Erzuruma gitmek üzere hareket etti.

 

Share
1974 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+7 = ?
Ağrı Manşet Ağrı Haber Sitesi Özgün ve Tarafsız Haber Anlayışıyla En Son Ağrı Haberleri