logo

reklam

AK PARTİ AYNI HATALARA DÜŞMEMELİ


facebooktwittergoogle plus
A Servet ASLAN
servet04@gmail.com


Yerel yönetimler seçimlerine doğru yaklaştığımız bugünlerde aday adayları sahaya çıkmaya başladı.
Gündem yerel yönetimler seçimleri olduğu için özellikle 2019 yılında yapılan seçimlere yönelik hem tespitimi hem de uyarımı dile getirmek istiyorum.
2019 Mahalli İdareler Seçimleri öncesi iktidar partisi Ak Parti’nin aday tespitinde bir çok yerde hata yaptığını seçimler sonrası net bir şekilde görmüş olduk.
Malum Ak Parti başta büyük şehirler olmak üzere bir çok il ve ilçe belediyesini kaybetmişti. Kayıpların en büyük nedeninin yanlış aday tespitinden kaynaklandığını vatandaşın vermiş olduğu mesajda net bir şekilde görmüştük.
Özellikle İstanbul ve Ankara başta olmak üzere bir çok yerde vatandaşın anketlerde görmek istediği adaylar sahaya çıkmamış ve seçimlerde dayatılan adaylar vatandaştan veto yemişti.
2019 öncesine gittiğimizde yazmış olduğum bir çok yazımda ve uyarılarımda haklı çıktığım, seçimler sonrası anlaşılmıştı.
O günlerde birilerinin adamı diye aday gösterilen isimlerin, vatandaşın barikatına takılacağını net bir şekilde ifade etmiştim.
İşte bugün de o günlerde yapmış olduğum uyarıları bir kez daha yapmak istiyorum: Sokağın sesine kulak tıkanması ve vatandaşın dinlenmemesi yine 2019’daki sonucu doğuracaktır.
Kibirli, vatandaşa tepeden bakan, küçük dağları ben yarattım edasıyla dolaşan ve kendisini vatandaşın üstünde gören adayların tespit edilmesi ve böylesi adaylarla seçime gidilmesi sonuç olarak hüsranla sonuçlanacaktır.
Unutulmamalıdır ki, hiç kimse ama hiç kimse vatandaşın üzerinde değildir. O açıdan milletin içinde olan hoşgörülü ve erdemli adaylarla seçimlere gitmek en doğru hamle olacaktır.
Beni takip edenler 2019 öncesi yaptığım yayınları çok iyi bilirler. O günlerde özellikle Ak Partinin aday belirlemede bir çok yerde yapmış olduğu hatayı dile getirmiş ve o bölgelerde seçimin kaybedilceğini önceden beyan etmiştim.
Nitekim o bölgelerde de seçimler kaybedilmişti. Özellikle bugün de o günlerde yapmış olduğum uyarıyı yenilemek istiyorum ve aynı hatanın tekrar edilmemesi uyarısında bulunmak istiyorum.
Siyaset birilerinin gönlünü hoş etme sanatı değildir. Siyaset milleti memnun etme ve hizmet etme aracıdır. Bu bilinçle hareket edilmesi gerekir.
Eğer 2019 seçimlerinde nerelerde yanlış yapıldığı sorulacak olursa bölgeleri ve şehirleri tek tek örnekleriyle ismen sayabilirim.
Ahbap çavuş ilişkisi ve maddi gücün gözetilmediği bir aday tespit süreci diliyorum. Ümit ediyorum ki; Geçmişteki hatalar bu seçimler öncesi göz önünde bulundurulur ve milletin istediği adaylar tespit edilerek seçime gidilir.
Bu dilek ve temennilerle milletin içerisinde bir gazeteci olarak uyarımı yinelemek istiyorum:
AK PARTİ 2019 SEÇİMLERİNDEKİ HATALARA DÜŞMEMELİ…

Kalın sağlıcakla…l

Okan GEÇGEL

Share
912 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+5 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • AK PARTİ AYNI HATALARA DÜŞMEMELİ

  27 Kasım 2023 Dünya, Köşe Yazıları, Siyaset, Tüm Manşetler

  Yerel yönetimler seçimlerine doğru yaklaştığımız bugünlerde aday adayları sahaya çıkmaya başladı. Gündem yerel yönetimler seçimleri olduğu için özellikle 2019 yılında yapılan seçimlere yönelik hem tespitimi hem de uyarımı dile getirmek istiyorum. 2019 Mahalli İdareler Seçimleri öncesi iktidar partisi Ak Parti'nin aday tespitinde bir çok yerde hata yaptığını seçimler sonrası net bir şekilde görmüş olduk. Malum Ak Parti başta büyük şehirler olmak üzere bir çok il ve ilçe belediyesini kaybetmişti. Kayıpların en büyük nedeninin yanlış aday tes...
 • Aksaraylılardan Özür diliyorum…

  20 Haziran 2023 Dünya, Köşe Yazıları, Tüm Manşetler

  İBRAHİM GÖKDEMİR Osmanlı imparatorluğunun kudretli Padişahı Fatih Sultan Mehmet, İstanbul’u fetih ettikten sonra şehrin demografik yapısının değişimi, gelişimi için Anadolu topraklarından insanların İstanbul’a göç etmesini sağlama fikrini üretmiş. Emin gördüğü, güvenilir bildiği Aksaray havalisinin İstanbul’a taşınması için ferman çıkarmış. O yıllarda durumu iyi olan, iş yönetebilen, tüccar, eğitimci, şehrin ileri gelenlerinden büyük bir grup İstanbul’a akın akın göçe başlamış. İstanbul’a yerleşenler memleket özleminden olsa gerek bulu...
 • Türkmen gazı ve Garo Paylan’a sorular ..

  20 Aralık 2022 Dünya, Köşe Yazıları, Tüm Manşetler

  Prof.Dr.Aygün Attar Dün,Türkiye Büyük Millet Meclisinde HDP Diyarbakır milletvekili Garo Paylan bir basın toplantısı yaparak ,Cumhurbaşkanı sayın Erdoğan’ ı ve Türkmenistan seferinde doğal gaz meselesinin ana gündem yapılmasını sert eleştirip Güney Kafkasya’da barış için Türkiye Devlet Başkanına kendi çapında sorumluluk çağrısı yapmış. Kandil ve çevresinde haylı popüler olan , Ermeni diasporasının tetikçiliğini yapan sözde millet vekili Paylan’ın Güney Kafkasya’da barış filan değil derdi ,düpedüz Türk Devletleri Teşkilatının varlığında...
 • NİTELİKSİZ İNSANLAR NEDEN ÇABUK YÜKSELİR?

  09 Eylül 2021 Dünya, Eğitim, Köşe Yazıları, Tüm Manşetler

  Niteliksiz insanlar neden daha çabuk yükselir, hiç düşündünüz mü? İşte bunun üzerine yapılan bilimsel bir çalışmanın ayrıntıları: Dunning-Kruger sendromu (Psikolojide Nobel ödülü alan çalışma) Psikolog Justin Kruger ve David Dunning’in tarihe geçmelerine vesile olan teorileri özetle, “cehalet, gerçek bilginin aksine, bireyin kendine olan güvenini artırır” der. Metin çözme, araç kullanma, tenis oynama gibi çeşitli alanlarda yapılan araştırmaların sonucunda şu bulgulara ulaşılmıştır: – Niteliksiz insanlar ne ölçüde niteliksiz olduklarını fa...
Ağrı Manşet Ağrı Haber Sitesi Özgün ve Tarafsız Haber Anlayışıyla En Son Ağrı Haberleri