logo

reklam

AK Parti Ağrı Milletvekili adayı Gökçe’den aşura günü mesajı

gokce-den-asura-mesaji

Ağrı AK Parti Birinci Sıra Milletvekili Adayı Cesim Gökçe Muharrem ayının 10’uncu günü münasebetiyle bir mesaj yayınladı. Gökçe yayınladığı mesajda, “Her yıl Muharrem ayının 10’u, aşure geldiğinde kalbinde iman taşıyan her mümin kardeşimizi bir hüzün ve bir keder kaplar.

Sevgili Peygamberimizin “Benim dünyadaki çiçeğim, reyhanım” dediği, “cennet gençlerinin efendisi” Hz. İmam Hüseyin Efendimizin ve pek çoğu ehl-i beytten olan 70 kişinin Kerbelâ çölünde şahadete ulaştıkları tarihtir” dedi. Bu acıyı  kalbinde taşıyanları selamlayan Gökçe, “Yürekleri inciten bu acı, dünyanın neresinde olursa olsun, mezhebi, meşrebi, kültürü, coğrafyası ne olursa olsun, Resûl-i Ekrem’e, ashâbına ve ehl-i beyt-i Mustafa’ya muhabbet besleyen her müminin ortak acısıdır.

Bu vesileyle tüm İslam âleminin bu ortak acısını paylaşıyorum, muharrem ayını kerbelayı ve aşure haftasını daha iyi anlamayı, idrak etmeyi Mevla hepimize nasip etsin. Bu vesileyle İslam âleminde acıların son bulması duasıyla, tüm inananların aşure haftasını tebrik ediyor, saygılar sunuyorum” dedi.

Share
2220 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+7 = ?
Ağrı Manşet Ağrı Haber Sitesi Özgün ve Tarafsız Haber Anlayışıyla En Son Ağrı Haberleri