logo

reklam

AİÇÜ Rektörü Prof. Dr. KARABULUT, 2021-2022 YÖK Akademik Yılı Açılış Törenine Katıldı

2021-2022 Yükseköğretim Akademik Yılı Açılış Töreni, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın teşrifleriyle Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Sosyal mesafe ve maske kurallarına uygun bir şekilde gerçekleştirilen 2021-2022 Yükseköğretim Akademik Yılı Açılış Törenine Bakanlar, YÖK Başkanımız Sayın Prof. Dr. Erol ÖZVAR, YÖK Üyeleri, Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Abdulhalik KARABULUT, tüm Üniversite Rektörleri, Büyükelçiler ve farklı üniversitelerden akademisyenler katıldı.

Yükseköğretim Akademik Yıl Açılış Töreni’nde konuşan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN, hem yeni akademik yılın açılışını yapmanın hem de yeniden yüz yüze eğitim-öğretime başlamanın sevincini yaşadıklarını, salgın tehdidine karşı gereken tedbirlerin alınması suretiyle üniversitelerde eğitim-öğretimin kesintisiz bir şekilde sürmesi konusunda kararlı olduklarını belirtti.

Cumhurbaşkanımız Sayın ERDOĞAN, “Küresel düzeyde yaşanan siyasi ve ekonomik dönüşümlerle iklim değişikliği gibi hayati öneme sahip gelişmeler, yükseköğretimde gelecek 10 yılı hedefleyen güçlü bir vizyonun ortaya konulmasını ve bunun kararlılıkla uygulanmasını zorunlu kılmaktadır. Hem hükûmet olarak bizim sağlayacağımız destekler hem de üniversitelerimizin kendi geliştirecekleri kaynaklarla, böyle bir vizyonu hayata geçirebileceklerine inanıyoruz. Salgın döneminde, sağlıktan sanayiye pek çok alanda, bu konuda gereken altyapıya ve ufka sahip olduğumuzu hep birlikte gördük. Artık taklit ve takip edici olmaktan çıkıp belirleyici ve yönlendirici konuma gelmemiz gereken bir döneme girdik. İşte bu adımlardan biri de, ‘2030’a Doğru Türk Yükseköğretiminde Küresel Vizyonlar Destek Programı’ dediğimiz, Cumhuriyet tarihinde bugüne dek üniversitelere yapılan en büyük mali destek organizasyonudur. Yükseköğretim Kurulu’nun öncülüğünde hayata geçirilecek bu programla üniversitelerimiz, inşallah ülkemizin, dünyadaki yenilikçi çalışmaların önde gelen merkezlerinden biri olmasına hizmet edecektir. Biz de bu programı bizzat destekleyecek, üniversitelerimizin küresel başarılara imza atmaları için her türlü katkıyı vereceğiz” diye konuştu.

Share
860 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+1 = ?
Ağrı Manşet Ağrı Haber Sitesi Özgün ve Tarafsız Haber Anlayışıyla En Son Ağrı Haberleri