logo

reklam

Ağrı’nın Taşlıçay ve Eleşkirt İlçesinde Okul açılışıları

Taşlıçay’da yapımı tamamlanan 16 derslikli Mehmet Akif Ersoy İlkokulu ve Selehaddin Eyyubi Ortaokulu ile 8 derslikli Eleşkirt Toprakkale Ortaokulu düzenlenen törenle açıldı.

Vali Işın, Taşlıçay ilçesindeki açılışta yaptığı konuşmada, kentte eğitim alanında çok ciddi hamle ve yatırımların olduğunu anımsattı.

Avrupa’da, Amerika’da eğitim vergisinin zorunda olduğunu belirten, Vali Işın şöyle konuştu:

“Ama bu ülke, bu haliyle eğitim karşılıksız ve bedavadır. Bugün bütün vatandaşlarımız karşılıksız sağlık hizmeti almaktadır. İlaçlarını bedava almaktadır. Şu anda Ağrı’da 90 bin öğrencinin annesinin hesabına her ay para aktarıyoruz. 9 bin 600 engellinin bakım ücreti olarak her ay 765 lira ödüyoruz. Kendisine de 3 ayda bir bin 200 lira veriyoruz. Bugün Ağrı’da maddi durumu iyi olanların dışında herkese devlet yardım etmektedir. Biz hep Allah’a karşı şükrümüzü ifade edeceğiz hemde devletin, bu ülkenin yapmış olduğu hizmetleri, yardımları da elimizi vicdanımıza koyup teslim etmemiz lazım.”

Eskiden böyle okulların yapılmasının mümkün olmadığını anlatan Vali Işın, “15 yıl önce bir derslik bile yapamazdık. Ama Allah’a şükürler olsun şuan da eski para ile 2 buçuk katirilyonluk hizmet devam etmektedir” dedi.

Velilere çocuklarını kötü insanların emellerine alet etmemeleri çağrısında bulunan Işın, şunları söyledi:

“Çocuklarınızı başkası için yetiştirmeyin. Onların kötü emellerine alet etmeyin. Bu çıkmaz bir sokaktır. Sonu acıdır, hicrandır, kan ve gözyaşıdır. Size geldiklerinde, size ırkçılıktan başka hiçbirşey anlatmazlar biliyorum. Evlere gittiklerinde ne söylediklerini biliyorum. Allah akıl vermiş. Bu kadar basit, iğrenç iftiralara karşı bu halkın daha uyanık olması lazım ve bunlara kanmaması lazım. Bu güzide mühesseselerin her ikisininde başta çocuklarımıza, öğretmenlerimize, Taşlıçaylı hemşerilerimize hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum. İnşallah sağlık ve huzur içerisinde burada çok güzel eğitim alacaklardır. Bu konuda öğretmenlerimizin de büyük bir gayret gösterdiğini görüyorum. Öğretmenlerimizin fedekarlıklarını daha arttırmalarını bekliyoruz. Bu çocuklarımızı vatan sevgisiyle, bayrak sevgisiyle, Allah sevgisiyle, Peygamber sevgisiyle ve insan sevgisiyle yetiştirmemiz lazım.”

aoklul5 aoklul6 aoklul7 aoklul8 aoklul9 aoklul10 aokul2 aokul3 aokul4 aooklul1

 

Share
2942 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+8 = ?
Ağrı Manşet Ağrı Haber Sitesi Özgün ve Tarafsız Haber Anlayışıyla En Son Ağrı Haberleri