logo

reklam

Ağrı”nın Minik Mucitleri Estonya’da

Ağrı Valiliğinin başlatmış olduğu ve Ağrı Valisi Süleyman Elban’ın özel gayretleri ile yürütülen KODLAĞRI Projesi 2017 yılında başlandı.

2017 Kasım ayında ilk kodlama eğitimi başladı ve 2017 – 2018 eğitim öğretim yılında 19.750 öğrenci kodlama eğitimi aldı. Bugün itibariyle Ağrı genelinde kodlama, robotik ve tasarım eğitimi alan öğrenci sayısı 107.150”ye ulaşmıştı.

Kodlağrı projesi ile 2019-2020 eğitim öğretim yılında hedef olarak, 165.000 olan tüm öğrenci sayısının kodlama eğitimi ile buluşturmak hedefleniyor.

Kodlağrı Projesi kapsamında Ağrı Valisi Süleyman Elban”ın himayesinde ilimizden 12 Öğrenci , Rehber Öğretmenler Şevket Kotan, Semra Ünlü ve 2 Milli Eğitim Şube Müdürü Selahattin Bilgiç”in eşlik ettiği öğrenci kafilesi ilk yurt dışı eğitimini almak için Estonya”ya yola çıktı.

Kodlağrı Projesinin Minik Mucitleri Tallin Teknoloji Üniversitesinde

Ailelerinin Sabah erken saatlerde yolcu ettiği minik dahiler, Ağrı”dan İstanbul”a ve oradan da Estonya Tallinn Havalımanı geçerek gezi ve eğitimlerini almak için sabırsızlanıyorlar.

Kodlağri projesi kapsamında Ağrılı öğrenciler dünyada yazılım eğitiminin önemli merkezlerinden olan Estonya ‘yı ziyaret etmek için yola çıktılar.

6 gün sürecek olan Estonia gezisinde Ağrı”lı genç mucitler yolculuklarının 1. gününde Ağrı”dan İstanbul ve ardından Estania Tallinn hava limanına varış yaptılar.

2. Gün SKYPE Estonia HQ , Tallnn Universty Of Tecnology ve Mektory School Of Technology ziyaretleri gerçekleştirecek.

3. Gün Jobbatical, E-Estonia Brifing Centre, Veriff ve Cleveron ziyaretleri

4. Turistik gezi ve Estonia Türk Büyük elçiliği ziyareti

5. Tompea Castle ziyareti gerçekleştirilecek. Aynı gün akşam saatlerinde İstanbul’a geçecek olan Ağrı’lı yazılım dahileri bir gece konakladıktan sonra Ağrı iline dönüş yapacaklar.

 

Share
1209 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+6 = ?
kayseri masaj salonu yalova masaj salonu samsun masaj salonu antalya masaj salonu ankara masaj salonu
Ağrı Manşet Ağrı Haber Sitesi Özgün ve Tarafsız Haber Anlayışıyla En Son Ağrı Haberleri

film izle

bahis siteleri